کدخبر: ۳۲۷۱۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعلام میزان تولید شوینده و الکل در ایران توسط رئیس سازمان غذا و دارو

اعلام میزان تولید شوینده و الکل در ایران توسط رئیس سازمان غذا و دارو

اقتصادنیوز: رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: در حال حاضر ۷ برابر نیاز کشور شوینده و ۳ برابر نیازهم الکل تولید می‌کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا روز جمعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمدرضا شانه ساز، افزود: درحال حاضر، در زمینه تولید شوینده‌ ها و الکل و مشتقات آن و همچنین، تجهیزات پزشکی و ماسک هیچ مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه تمام مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردند که ماسک برای افراد سالم هیچ تأثیری ندارد، اما باز شاهد خرید ماسک هستیم.

شانه ساز افزود: دلیل اینکه ماسک در روزهای اول در داروخانه‌ها با کمبود مواجه شد، این است که در روزهای تعطیل قرار داشتیم و وقفه‌ ای بین تولید و عرضه ایجاد شده بود، به طور کلی، ما هیچ کمبودی در زمینه تولید نداریم.

وی گفت: با هماهنگی وزارت صنعت؛ معدن و تجارت، مجوزها برای افرادی که توان تولید به صورت ۲۴ ساعته را دارند، صادر می‌شود و همچنین از دو  روز قبل ساماندهی توزیع اقلام مورد نیاز آغاز شده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر جمعه (نهم اسفند) به ۳۸۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۳۴ نفر رسیده است همچنین۷۳ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند