کدخبر: ۳۲۷۳۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اجازه آیت‌الله صافی در مصرف سهم امام برای مقابله کرونا

اجازه آیت‌الله صافی در مصرف سهم امام برای مقابله کرونا

اقتصادنیوز :آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی ضمن توصیه به مردم برای انجام مراقبت‌های پزشکی، اجازه مصرف سهم امام براق مقابله با کرونا را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حضرت آیت‌الله  صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتای انجام شده، مجوز مصرف سهم امام در مقابله با بیماری کرونا را صادر کرد.

متن استفتا و پاسخ این مرجع تقلید به این شرح است:

«محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی

سلام علیکم

احتراماً باستحضار می‌رساند خادمان درمان و سلامت استان قم که چندین سال است با توصیه و نظارت حضرتعالی، خدمات زیادی را به درمان استان قم کرده‌اند و این افتخار نصیب آنها گشته که در راه‌اندازی و تاسیس چندین مرکز بزرگ پزشکی و بیمارستان، توفیقاتی داشته‌اند، در مقطع کنونی لازم می‌دانند که در حدّ توان به بهداشت استان و جلوگیری از شیوع این بیماری و درمان بیماران، خدمات بیشتری ارائه دهند.

از این جهت، خیّرین استان از حضرتعالی اجازه مصرف سهم مبارک امام علیه السلام را درخواست می‌نمایند. ادام الله تاییداتکم

مجمع خادمان درمان و سلامت استان قم

با احترام. حسن خلیلیان»

«بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم: (وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً)

و علیکم السلام و رحمه الله

با تقدیر و تشکّر فراوان از جامعه پزشکی ایران؛ پزشکان عزیز و پرستاران زحمتکش و کارکنان خدوم که برای سلامتی مردم عزیز تلاش فراوانی دارند، از ملّت بزرگ و شریف ایران درخواست دارم که با رعایت اصول بهداشتی، به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه کامل داشته باشند.

همچنین خیّرین درمان و سلامت کشور که همیشه به وظایف شرعی و انسانی خود عمل می‌کردند، در این مقطع حسّاس هم مسئولان امر را کمک نموده و مجاز هستند از نصف سهم مبارک امام علیه‌السلام برای این عمل خداپسندانه مصرف نمایند.

ان‌شاء الله تعالی با توجّهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف هر چه زودتر این نگرانی و بیماری رفع گردد.

۵ رجب المرجب ۱۴۴۱

لطف الله صافی»

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند