کدخبر: ۳۲۷۶۳۵ لینک کوتاه

ولادیمیر پوتین در مصاحبه با رسانه روس:

شرایطی ایجاد می‌کنیم که هیچکس خواهان جنگ با ما نباشد

اقتصادنیوز؛ ولادیمیر پوتین در مصاحبه با خبرگزاری تاس با تاکید بر اینکه نمی‌خواهیم با کسی بجنگیم، افزود: می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که در آن هیچ کسی خواهان جنگیدن با ما نباشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در یک مصاحبه گفته که روسیه شرایطی را ایجاد می‌کند که هیچ کشوری در جهان اصلا به فکر جنگ با روسیه نیافتد.

خبرگزاری «تاس» روسیه امروز دوشنبه بخش‌هایی از مصاحبه با رئیس‌جمهور این کشور را منتشر کرده است؛ سلسله‌ مصاحبه‌ای که تحت عنوان «20 سوال با ولادیمیر پوتین» گرفته شده است.

پوتین به خبرنگار این رسانه روس گفت: «ما نمی‌خواهیم با کسی بجنگیم بلکه می‌خواهیم شرایطی را ایجاد کنیم که در آن هیچ کسی خواهان جنگیدن با ما نباشد».

رئیس‌جمهور روسیه البته تاکید کرد که این کشور از منظر هزینه‌های نظامی و دفاعی در جهان رتبه هفتم را دارد و آمریکا، چین، عربستان سعودی، انگلیس، فرانسه و حتی ژاپن بیشتر از روسیه هزینه‌های نظامی و دفاعی صرف می‌کنند.

وی افزود: «علاوه بر این باید این را بگویم که هزینه‌های (نظامی- دفاعی) ما در حال کاهش یافتن است در حالی که دیگر کشورها در حال افزایبش دادن این هزینه‌ها هستند».

پوتین با تمجید از توانمندی دفاعی و نظامی روسیه تصریح کرد: «برای اولین بار، ما سیستم‌های تهاجمی ایجاد کرده‌ایم که جهان تا کنون هرگز شاهدش نبوده است. حالا آنها دارند تلاش می‌کنند به ما برسند. این یک وضعیت بی‌نظیر است و هرگز قبلا وجود نداشته است».

رئیس‌جمهور روسیه در توضیح اینکه منظور او از «سیستم‌های تهاجمی» چیست، به سامانه‌های موشکی فراصوتی و بین قاره‌ای اشاره کرد.

پوتین در این مصاحبه خاطره‌ای از دیدار خود با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تعریف کرد.

به گفته رئیس‌جمهور روسیه، همتای آمریکایی او گفت: «دونالد به من گفت آنها (اعضای کنگره) یک بودجه بسیار بزرگ برای سال آینده تصویب کرده‌اند، فکر کنم  ۷۳۸ میلیارد دلار».

پوتین با تاکید بر اینکه ترامپ با تاسف درباره این بودجه نظامی صحبت کرد، افزود: «هزینه‌ها بسیار زیاد هستند البته او (ترامپ) باید این کار را می‌کرد (این بودجه را قبول می‌کرد) او واقعا حامی خلع سلاح (در جهان) است».

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند