کدخبر: ۳۲۷۹۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای کارشناس نظامی سعودی:

اردوغان در پی شیوع کرونا در کشورمان بوسیله گردشگری است +فیلم

اقتصادنیوز؛ «زاید العمری» که خود را سرتیپ ستاد مشترک در ارتش عربستان سعودی معرفی کرده، مدعی شد که رئیس‌جمهوری ترکیه قصد دارد ویروس کرونا را از طریق گردشگری در عربستان شیوع بدهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سخنان یک کارشناس نظامی سعودی درباره اینکه رئیس جمهور ترکیه تلاش می‌کند با گردشگری کرونا را در عربستان سعودی شیوع بدهد، موجی از تمسخر در فضای مجازی به راه انداخت.

«زاید العمری» در ویدئویی که در توییترش منتشر کرد، گفته که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تلاش می‌کند ویروس کرونا را از طریق گردشگری در عربستان سعودی منتشر کند.

این شخص سعودی که به عنوان کارشناس نظامی با شبکه سعودی «24» گفت‌وگو کرده، می‌گوید: ایران و ترکیه دو روی یک سکه تروریسم هستند. آنها توان خود را علیه کشورهای عربی بخصوص عربستان سعودی به عنوان مرکز امت اسلامی به کار می‌گیرند. من فکر می‌کنم ابهامی که این مرد احمق که به او اردوغان می‌گویند، درباره این ویروس پیش گرفته برای این است که گردشگران عرب که به ترکیه می‌روند مبتلا شوند و آنان بخصوص سعودی ها برگردند و این ویروس را در سایر کشورهای عربی شیوع بدهند... اردوغان ترکیه را دشمن عربستان سعودی کرده است.

زاید العمری همچنین با انتشار ویدئوی مصاحبه خود، در توییترش نوشت: اطلاع‌رسانی نکردن شفاف درباره ویروس کرونا در ترکیه با غرض هدف گرفتن گردشگران عرب انجام می‌شود تا آنها این ویروس را با خود به کشورهایشان ببرند بخصوص گردشگران سعودی. توصیه می‌کنم که گردشگران به ترکیه نروند. دشمن کشور تو، دشمن خودت هم هست.

ترکیه و عربستان سعودی که در موضوع «اخوان المسلمین» در منطقه بشدت دچار اختلاف هستند، در رسانه نیز سرگرم تقابل هستند. پیشتر نیز برخی نخبگان سیاسی و رسانه‌ای سعودی خواستار عدم سفر گردشگران عرب به ترکیه شده بودند و اکنون با شیوع ویروس کرونا، این مسئله نیز محملی برای هجمه متقابل میان این دو کشور شده است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند