کدخبر: ۳۲۷۹۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ مدعی شد؛ سرکوب سندرز توسط هسته مرکزی دموکرات

ترامپ مدعی شد؛ سرکوب سندرز توسط هسته مرکزی دموکرات

اقتصادنیوز:دونالد ترامپ در واکنش به نتایج انتخابات همزمان نامزدهای دموکرات در ۱۴ ایالت آمریکا و پیروزی جو بایدن در اکثر این ایالت‌ها، به سران حزب دموکرات به دلیل تبانی برای «سرکوب کردن برنی سندرز» تاخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس رئیس‌جمهور آمریکا در دومین واکنش خود به نتایج انتخابات «سه شنبه بزرگ» نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، بر تلاش دسته‌جمعی هسته مرکزی حزب دموکرات برای سرکوب کردن «برنی سندرز»  تاکید کرد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که در اولین واکنش به نتایج انتخابات سه شنبه بزرگ نامزدهای دموکرات، هیچ اشاره‌ای به «جو بایدن» و «برنی سندرز» دو نامزد پیشتاز این حزب نکرد و به جای آن به دو نامزد دیگر دموکرات‌ها تاخته بود، در دومین واکنش خود به این انتخابات، به هسته مرکزی حزب دموکرات تاخته است.

وی پیشتر شدیدا به «مایکل بلومبرگ» نامزد میلیاردر، دوست سابق و شهردار اسبق نیویورک و همچنین «الیزابت وارن» سناتور دموکرات تاخته و به آنها توصیه کرده بود، از کارزار انتخابات ریاست جمهوری انصراف دهند.

ترامپ ساعاتی بعد از این توئیت‌ها، دوباره دو پیام توئیتری تازه منتشر کرده و در آنها اتهام پیشین خود به سران حزب دموکرات درباره تلاش آنها برای ممانعت از پیروزی «برنی سندرز» را تکرار کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر نوشت: «هسته مرکزی (حزب) دموکرات دور هم جمع شدند و دوباره برنی سندرز را سرکوب کردند. البته این واقعیت است که باقی ماندن الیزابت وارن در رقابت (انتخابات ریاست جمهوری) برای برنی (سندرز) ویرانگر بود و به جو (بایدن) خواب آلود اجازه داد که ماساچوست را ببرد؛ چیزی که حتی فکرش را هم نمی‌کرد. این یک طوفان کامل بود و باعث شد که بسیاری از ایالت‌ها برای جو (بایدن) باقی بمانند».

ترامپ در توئیت دوم خود نوشت: «باقی ماندن الیزابت وارن در رقابت، خیلی خودخواهانه بود و او هیچ شانسی حتی برای نزدیک شدن به پیروزی هم نداشت اما (این کارش) به شدت به برنی آسیب زد. چقدر این دوستی لیبرالشان ارزش داشت. آیا او (سندرز) بار دیگر با او (وارن) صحبت خواهد کرد؟ او با این کارش ماساچوست را از (سندرز) گرفت و خودش هم سوم شد».

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند