کدخبر: ۳۲۹۰۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واشنگتن گزارش حقوق بشری خود علیه ایران را منتشر کرد

واشنگتن گزارش حقوق بشری خود علیه ایران را منتشر کرد

اقتصادنیوز :وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی تحت عنوان «گزارش سالانه حقوق بشر» که مربوط به سال ۲۰۱۹ عنوان شده، اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد، هرچند این اتهامات را بدون سند عنوان نموده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وبگاه وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی تحت عنوان «گزارش سالانه حقوق بشر» که مربوط به سال ۲۰۱۹ عنوان شده، اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد.

در این گزارش وزارت خارجه آمریکا در ادعایی، تهران را به نقض حقوق زنان و اقلیت‌ها و سرکوب مخالفان متهم کرده است.

آمریکا در گزارش مغرضانه و ضدایرانی خود همچنین اداعا کرده است که اعدام‌ها در ایران مطابق با استاندارهای قانونی بین‌المللی نیست.

همچنین وزارت خارجه در گزارش تازه و ساختگی خود، با مداخله در امور داخلی ایران به مسائل آبان ماه در ایران اشاره کرده و آماری ثابت نشده از تحولات آن زمان را به نقل از رویترز مورد استناد قرار داده است.

این ادعا و گزارش وزارت خارجه آمریکا در حالی منتشر شده که بسیاری از فعالان حقوق بشر، آمریکا را به دلیل فروش اسلحه و روابط سیاسی و نظامی بسیار نزدیک با کشورهای ناقض حقوق بشر از جمله عربستان و بحرین مورد انتقاد قرار داده‌اند، اما رهبران واشنگتن بدون توجه به نقض حقوق بشر در بحرین و فاجعه انسانی ناشی از جنگ عربستان علیه یمن همچنان روابط خود را همسو و بسیار نزدیک با ریاض و منامه ادامه می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند