کدخبر: ۳۲۹۲۳۴ لینک کوتاه

ایرج حریرچی پس از پایان قرنطینه خانگی مطرح کرد؛

هشدارصریح وزارت‌بهداشت؛ تداوم شیوع کرونا تا خرداد، درصورت عدم همکاری مردم

اقتصادنیوز؛ ایرج حریرچی، نماینده ویژه وزیر بهداشت که پس از پایان قرنطینه خانگی برای گذراندن دوران نقاهت ناشی از ویروس کرونا، به خط مقدم مبارزه با این اپیدمی برگشته، ضمن تأکید بر ضرورت «جداسازی بیماران و افراد دارای علائم از افراد عادی» و «به حداقل رساندن تماس‌ها»، تصریح کرد: «اگر مردم همکاری کنند انتظار داریم تا هفته اول فروردین ماه ۹۹ سیر صعودی بیماری را کنترل کنیم، اما اگر با همکاری مردم مواجه نشویم تا پایان اردیبهشت و خرداد نیز درگیر کرونا خواهیم بود که تبدیل به یک بحران عظیم خواهد شد.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ایرج حریرچی نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا از مردم خواست که به هیچ وجه به استان گیلان و مازندارن و سایر مناطق سیاحتی و زیارتی سفر نکنند.

وی با اشاره به بهبود نسبی وضعیت کرونا در استان‌های گیلان و قم، گفت: این بهبود نسبی به هیچ وجه به این معنا نیست که ما اقدامات احتیاطی را کاهش دهیم. باید دو اقدام مهم را کماکان انجام دهیم؛ یکی جداسازی بیماران و افراد دارای علائم از افراد عادی و دوم به حداقل رساندن تماس‌هاست.

حریرچی افزود: بر همین اساس از مردم خواهش می‌کنیم که به هیچ وجه به استان گیلان و مازندارن و سایر مناطق سیاحتی و زیارتی سفر نکنند و در عین حال سفرهای داخل استانی و داخل شهری را هم به حداقل برسانند. امروز دیدیم که ورودی به استان گیلان خیلی محدود شده، اما تردد در سطح شهرها هنوز وجود دارد که باید به حداقل برسد.

حریرچی تاکید کرد: اگر مردم ما همکاری کنند، انتظار داریم که تا هفته اول فروردین سیر صعودی بیماری را کنترل کنیم، اما اگر مردم همکاری نکنند، این بیماری ممکن است تا انتهای اردیبهشت و حتی خرداد هم ادامه یابد و به بحرانی بزرگ بدل شود. بنابراین عاجزانه از مردم می‌خواهیم که سفرها و تماس‌ها با یکدیگر را به حداقل برسانند و جداسازی بیماران را هم به طور کامل انجام دهند.

این مطلب برایم مفید است
47 نفر این پست را پسندیده اند