کدخبر: ۳۲۹۲۴۸ لینک کوتاه

شیوع کرونا در ایالات متحده به روایت مقام ارشد وزارت‌بهداشت آمریکا:

درتمام عمرم هرگز شاهد چنین چالش مهیبی نبوده‌ام

اقتصادنیوز؛ «آنتونی فائوچی» رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار» در آمریکا ضمن ابراز نگرانی نسبت به کمبود تجهیزات لازم برای جلوگیری از گسترش بیماری، گفت: شیوع کرونا چالش‌های مهیبی ایجاد کرده که در سی و شش سال تجربه کاری نظیرش را شاهد نبوده‌ام. شیوع ایدز با اینکه هراس زیادی ایجاد کرد، تنها گروه خاصی را تحت تأثیر قرار داد که در مقایسه با زیان‌های وارده کنونی باید بگویم هرگز نظیرش را ندیده‌ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «آنتونی فائوچی» رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار» در آمریکا روز جمعه گفت، سیستم‌های تست کرونای وزارت بهداشت این کشور جوابگوی نیازهای موجود نیستند.

«آنتونی فائوچی» رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار»

فائوچی در مصاحبه با تلویزیون «سی‌بی‌اس»  درباره بازدهی سیستم تست ویروس کرونا در آمریکا گفت: «همان‌طور که دیروز گفتم در اکنون وضعیت درماندگی قرار داریم. سیستمی که در حال حاضر مورد استفاده قرار دارد برای محدوده مشخصی از پاسخ به این شیوع طراحی شده است. این سیستم برای شیوع بسیار گسترده‌تر ویروس در سراسر کشور طراحی نشده است».

وی افزود: «اما روز گذشته در جلسه‌ای که داشتیم شنیدیم که این تست‌ها در سطح تجاری قابل دسترس خواهند شد و زمان آن بسیار نزدیک است. باید تست‌ها به سادگی توسط مردم قابل دسترس باشند. احتمالاً تا هفته آینده یا بیشتر، به این هدف می‌رسیم».

فائوچی گفت: «در حال حاضر نیاز مبرمی به انجام تست‌های بیشتر داریم اما بین گرفتن تست کرونا و در خانه ماندن افراد جامعه تفاوت وجود دارد که به معنی دور ماندن از تجمعات و انجام دورکاری است. بستن مدارس و لغو رویدادها کار درستی است و ما بدون انجام تست کرونا آن را انجام داده‌ایم. اما باید آزمایش‌های بیشتر و بیشتری بر روی افراد انجام شود».

او در پاسخ به میزان بی‌سابقه بودن تأثیر کرونا بر اختلال در زندگی روزمره شهروندان گفت: «شیوع کرونا چالش‌های مهیبی ایجاد کرده که در سی و شش سال تجربه کاری نظیرش را شاهد نبوده‌ام. شیوع ایدز با اینکه هراس زیادی ایجاد کرد، تنها گروه خاصی را تحت تأثیر قرار داد که در مقایسه با زیان‌های وارده کنونی باید بگویم هرگز نظیرش را ندیده‌ایم. ما بیماری H1N1 را هم تجربه کرده‌ایم ولی این بیماری آنفلوانزا بود و می‌دانستیم آنفلوانزا چه می‌کند و ماهیت فصلی دارد اما درباره کرونا نادانسته‌های زیادی وجود دارد که مردم را به‌شدت می‌ترساند».

فائوچی روز چهارشنبه نیز روز ضمن تاکید بر اینکه میزان کشندگی ویروس کرونا ۱۰ برابر آنفلوانزای فصلی است، درباره بدتر شدن شیوع کرونا در آمریکا هشدار جدی داد.

اظهارات این پزشک شناخته شده و مقام آمریکایی درباره بدتر شدن اوضاع شیوع کرونا در کشورش در حالی مطرح شده که هم اکنون از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا ۴۰ ایالت با کرونا درگیر شده‌اند.

ترامپ / کرونا

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند