کدخبر: ۳۲۹۹۷۴ لینک کوتاه

امسال مصدومین چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافت

اقتصاد نیوز: رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اردبیل از کاهش ۷۰ درصدی مصدومین چهارشنبه سوری امسال نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: باهمکاری مردم استان امسال شاهد قطع عضو و فوتی ناشی از چهارشنبه سوری نبودیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ مجید محمدغریبانی اظهار کرد: در ۴۸ ساعت گذشته در استان اردبیل ۵۹ نفر بخاطر انفجار بمب دست ساز و ترقه مصدوم شده است که ۴۱ نفر آن در اردبیل و مابقی در دیگر شهرستانها میباشد.

وی اضافه کرد: این مصدومان در دو روز گذشته یا توسط اورژانس 115 و یا به صورت انفرادی به بیمارستان مراجعه کردند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد مصدوم ۱۳ نفر در بیمارستان بستری هستند که به دلیل وخامت وضعیت چشم یک مصدوم امکان تخلیه چشم فرد حادثه‌دیده وجود دارد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اردبیل با بیان اینکه در این شرایط حساس جامعه نیاز داریم تا شهروندان با احساس مسئولیت اجتماعی کادر درمان را درک کنند، گفت: در این اوضاع که جامعه درگیر کروناست از مردم انتظار داریم تا موارد ایمنی را رعایت کنند و با چنین اقداماتی بار اضافی کاری را به بیمارستان‌ها تحمیل نکنند.

مجیدغریبانی بیان کرد: با افزوده شدن بار کاری به کادر درمان بیمارستان‌ها کیفیت و توان رسیدگی به بیماران کرونا ویروس با افت محسوسی مواجه می‌شود که امیدواریم شهروندان با رعایت نکات مهم ایمنی یاریگر ما باشند.

وی افزود: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم در کنار رعایت موارد ایمنی روزهای خوشی را که در انتظار مردم است با سهل‌انگاری به تلخی تبدیل نکنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند