کدخبر: ۳۳۰۳۳۵ لینک کوتاه

تعویق المپیک به دلیل شیوع کرونا؟

اقتصاد نیوز: نخست وزیر کشور ژاپن از IOC و دیگر مقامات ورزشی دنیا درخواست کرد که هرچه زودتر درباره برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ به نظر می‌رسد که موضع IOC برای برگزاری به موقع المپیک 2020 زیر فشار فدارسیون‌ها و کشورهای مختلف تغییر کرده و این سازمان اکنون تغییر زمان برگزاری مهمترین رویداد ورزشی جهان را در دستور کار قرار داده است، هر چند نهاد حاکم بر ورزش جهان 4 هفته مهلت خواسته تا درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند.

شینزو آبه در این خصوص گفت: هر چه زودتر تصمیم‌گیری درباره اینکه تعویق بازی‌های المپیک صورت بگیرد بهتر است، اگرچه تصمیم نهایی با کمیته بین‌المللی المپیک است.

آبه همچنین امروز (دوشنبه) برای اولین بار گفت که اگر به خاطر شیوع بیماری کرونا شرایط برای برگزاری کامل المپیک 2020 وجود نداشته باشد، ممکن است این بازی‌های به زمان دیگری موکول شوند.

آبه با تأکید بر اینکه لغو المپیک 2020 جزو گزینه‌ها نیست و اشاره به دیگر گزینه IOC‌ برای برگزاری محدود‌ مسابقات در پارلمان ژاپن اظهار داشت: اگر شرایط سخت شوند، ممکن است برای ما چاره‌ای جز به تعویق انداختن مسابقات وجود نداشته باشد.

آبه همچنین اعلام کرد که دیدگاه‌های خود را به یوشیرو موری، رئیس برگزار کننده بازی‌های المپیک 2020 توکیو انتقال داده و او نیز موضوع را با توماس باخ، رئیس IOC‌ در میان گذاشته است.

طبق تخمین‌های صورت گرفته بر اساس سرعت فعلی انتشار ویروس کرونا در ژاپن، تا روز هشتم آوری (16 روز دیگر) انتظار می‌رود که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 530 نفر افزایش پیدا کند. تا روز گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در ژاپن 130 نفر بود و 4 نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

آبه اعلام کرد که از تمام مسافرانی که از آمریکا به این ژاپن وارد شوند، از جمله شهروندان ژاپنی که قصد بازگشت به کشور خودشان را دارند، خواسته شد 14 روز به قرنطینه بروند. در ژاپن دولت تقریباً از هر سه نفر یک نفر را ملزم به ماندن در خانه کرده تا روند انتشار ویروس کرونا را مهار کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند