کدخبر: ۳۳۱۲۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کدام شهر ایران کرونا را شوخی گرفته است؟

کدام شهر ایران کرونا را شوخی گرفته است؟

اقتصادنیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: از ابتدای طرح غربالگری سلامت تاکنون ۸۳ درصد مردم همدان و ۹۰ درصد مردم استان در غربالگری مرکز بهداشت شرکت کردند.

محمد خیراندیش شنبه ۱۶ فروردین ماه در جلسه پدافند زیستی شهرستان همدان، اظهار کرد: متأسفانه وضعیتی که اکنون شاهد هستیم، بدین صورت است که بسیاری از خیابان ها پر است و مردم کرونا را شوخی گرفته اند در حالیکه وضعیت مبتلایان ما در بیمارستان ها سیر صعودی دارد و اگر نتوانیم وضعیت را کنترل کنیم ممکن است آسیب ببینیم.

وی با اشاره به خدمات و زحمات ۸۰۰ نفر از نیروهای بهداشتی در مراکز بهداشت، ادامه داد: به خاطر فعالیت مراکز ۱۶ ساعته مرکز بهداشت، بیماران دیگر بیمارستان نمی روند و توسط نیروهای مرکز بهداشت غربالگری می شوند و در منزل مراقبت ها صورت می گیرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان بیان کرد: خوشبختانه وضعیت بیمارستان سینای شهر همدان خوب است و تعداد بیماران کاهش یافته اما همچنان تا فروکش کردن همین تعداد نیز باید مراقبت ها انجام پذیرد.

وی تأکید کرد: تا ساعت ۱۹ شب گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر در شهرستان همدان غربالگری شدند و تعداد ۶۱۷ هزار نفر در سامانه سیب مورد غربالگری قرار گرفتند که با احتساب این آمار، ۸۳ درصد مردم در شهرستان همدان و ۹۰ درصد مردم در استان همدان غربالگری شده اند.

به گزارش ایسنا خیراندیش با اشاره به گندزدایی معابر توسط سپاه و بسیج تأکید کرد: گندزدایی امر مهمی است اما بنا به گفته های سازمان جهانی بهداشت، گندزدایی در کنترل بیماری تأثیری ندارد و هدررفت انرژی و امکانات را در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سپاه قابل احترام است و اگر در پدافند زیستی مانوری برای آینده است، اشکالی ندارد اما اگر بابت ضدعفونی است، باید به صورت مدیریت شده باشد و خیابان ها، کوچه ها و یا برخی از موارد مانند عابربانک ها را نمی توان ضدعفونی کرد چرا که بلافاصله بعد از ضدعفونی توسط فرد بیمار آلوده می شود.

این مطلب برایم مفید است
37 نفر این پست را پسندیده اند