کدخبر: ۳۳۱۸۰۶ لینک کوتاه

شمار مبتلاشدگان قطعی به کرونا در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شمار مبتلاشدگان قطعی به کرونا در استان به ۲۶۵ نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، حسین فرشیدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: از زمان شیوع کرونا تاکنون هزار و 566 نفر به‌عنوان بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند که از این تعداد هزار و 308 نفر پس از طی دوره‌ی درمان و بهبودی ترخیص شده‌اند و 168 نفر نیز هم‌اکنون بستری هستند که 27 نفر در بخش آی‌سی‌یو قرار دارند.

وی عنوان کرد: از بین این بیماران، تا امروز از هزار و 412 نفر به‌عنوان مشکوک به ابتلاء کرونا نمونه‌گیری شده که نتیجه آزمایش هزار و 100 نفر منفی بوده و 265 نفر هم مثبت شده است.

فرشیدی خاطرنشان کرد: طی یک روز اخیر نتیجه آزمایش کرونای 11 بیمار دیگر در استان به ترتیب در جزیره قشم 6 نفر، بندرعباس 2 نفر، کیش 2 نفر و پارسیان 1 نفر مثبت اعلام شد و بر این اساس شمار مبتلاشدگان قطعی به کرونا در استان به 265 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت : از مجموع 265 بیمار مبتلا شده به کرونا تاکنون 215 نفر پس از طی دوره‌ی درمانی از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند تا ادامه درمان را به مدت 14 روز در نقاهتگاه‌ها طی کنند و 32 بیمار نیز هم‌اکنون در بیمارستان‌ها بستری هستند. شمار فوت‌شدگان نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته 18 نفر است.

وی اضافه کرد: بندرعباس با 134 مورد، کیش با 45 مورد، قشم با 28 مورد، میناب با 27 مورد، بندر لنگه 7 مورد، حاجی آباد 6 مورد، رودان 6 مورد، پارسیان 6 مورد، بستک 3 مورد، بندر خمیر 2 مورد و جاسک یک مورد نیز توزیع ویروس کرونا مثبت در استان هرمزگان را شامل می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند