کدخبر: ۳۳۲۱۶۸ لینک کوتاه

«حالت آرام» به فیس بوک اضافه شد

​اقتصاد نیوز:فیس بوک اعلام کرده است که «حالت آرام» را برای کاربران فعال کند. در این افزونه فیس بوک تشخیص می‌دهد که شما از شبکه‌های اجتماعی تنها برای گذراندن وقت استفاده می‌کنید یا فیس بوک برای شما کاربردی است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، افزونه حالت آرام می‌تواند به سلامت روانی شما کمک فراوانی کند. حالت آرام شامل یک تایمر جدید است که برای کمک به مهار مدت زمان مصرفی شما در برنامه فیس بوک استفاده می‌شود. با فعال کردن حالت آرام، اعلان‌ها را برای زمانی که مشخص کرده اید نادیده می‌گیرید.

احتمالا این حالت را با مراجعه به بخش تنظیمات فیس بوک پیدا می‌کنید. البته ممکن است این قابلیت از قبل برای کاربران نسخه iOS موجود باشد. شکی نیست که بسیاری از سرویس‌های آنلاین ظرفیت‌های خود را تا حد مجاز افزایش می‌دهند. از نتفلیکس تا تیک توک و یوتیوب سغی کرده اند کیفیت جریانی پیش فرض خود را در تلاش برای جبران ترافیک اضافی کاهش دهند تا کاربران پرشمار در شرایط همه گیری کرونا بهتر و بیشتر از سرویس‌ها استفاده کنند، اما مدیریت زمان مصرفی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

فیس بوک در واقع با روشن کردن چراغ‌های هشدار خود تلاش کرده است از وضعیت سلامت روان کاربران به خوبی حفاظت کند و مانع از وابستگی بیش از حد کاربران به فضای مجازی شود. در شرایطی که بسیاری از کاربران دورکاری می‌کنند، اگر نتوانند شرایط روانی خود را مدیریت کنند دچار مشکلات متعددی می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند