کدخبر: ۳۳۳۰۹۱ لینک کوتاه

واکنش روسیه به اقدام ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی

اقتصادنیوز؛ «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد شدید از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تعلیق کمک‌های مالی این کشور به سازمان بهداشت جهانی، از واشنگتن خواست حملات انتقادی خود به سازمان بهداشت جهانی را که مورد احترام اغلب کشورهای جهان است، متوقف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ 

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تعلیق کمکهای مالی این کشور به سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و تاکید کرد که واشنگتن حمله بیشتر به این سازمان را متوقف کند. 

این دیپلمات روسی افزود: سازمان بهداشت جهانی در سازگاری کامل با منشور خود کار می‌کند و مورد احترام اغلب کشورهای جهان از جمله دانشمندان و پزشکان متخصص قرار دارد.

وی تاکید کرد، ما از آمریکا می‌خواهیم به حملات انتقادی خود به سازمان بهداشت جهانی پایان دهد و یک رویکرد مسئولانه اتخاذ کند. 

تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای قطع کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی آنهم در بحبوحه شیوع ویروس «کووید۱۹»، با انتقاد شدید آلمان و چین نیز مواجه شده است.

ترامپ بامداد امروز گفته بود کمک‌های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به بهانه «سوءمدیریت و پنهان‌کاری» این سازمان در بحران ناشی از شیوع کرونا، معلق کرده است. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند