واکنش روسیه به طرح اسرائیل برای الحاق کرانه باختری

کدخبر: 333405
اقتصادنیوز؛ وزارت خارجه روسیه برنامه رژیم اسرائیل برای الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک سرزمین‌های اشغالی را موجب نابودی راه حل دو دولت و امیدها برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی خواند و از اسرائیل خواست به قوانین بین المللی پایبند باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ روسیه مخالفت خود را با برنامه‌های رژیم اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به خاک سرزمین‌های اشغالی اعلام و تاکید کرد که چنین اقدامی می‌تواند حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین بر اساس راه حل دو کشور و به خصوص افق‌های تشکیل کشور مستقل فلسطینی را نابود کند.

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشستی خبری که روز جمعه برگزار کرد، گفت: «ما توجه خود را معطوف  گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌ها کردیم که حاکی از برنامه کابینه ائتلاف آتی اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری از جمله غور اردن طی چند ماه آتی است».

زاخاروا افزود: «چنین مقاصدی نگرانی و مخالفت منطقی طرف فلسطینی و همچنین روسیه و دیگر کشورها را به همراه داشته که از ساختار راه حل دو دولتی برای حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کنند و بیم آن را دارند که اجرای این برنامه‌های اسرائیل، افق‌های تشکیل کشور مستقل و قابل حیات فلسطینی را از بین ببرد».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه بر ضرورت پایبندی به قانون بین المللی در چارچوب حل و فصل مناقشه و به خصوص به قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد.

زاخاروا از طرفین اسرائیل و فلسطینی خواست مذاکرات مستقیم را در اسرع وقت از سر گیرند تا به توافق درباره راه حل‌های مقبول درباره مسائل اختلافی باقیمانده دست یابند.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اسرائیل در سپتامبر 2019 طرح ویژه الحاق بخشی از خاک کرانه باختری را اعلام و در ماه دسامبر تاکید کرد درصدد است که شناسایی حاکمیت اسرائیل بر غور اردن را از طرف آمریکا دریافت کند.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما