کدخبر: ۳۳۳۷۶۳ لینک کوتاه

تعطیلی اماکن مذهبی تا چه زمانی ادامه دارد؟

استاندار قم به چگونگی بازگشایی اماکن مذهبی، حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مساجد اشاره کرد و گفت: فعالیت این اماکن، همانند سابق که اجتماعات در آن‌ها تعطیل‌شده بود تا نیمه اردیبهشت ادامه می‌یابد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام سرمست در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به جلسه ویدئو کنفرانسی امروز خود با رئیس‌جمهور اظهار داشت: در این جلسه راجع به نحوه حمایت از برخی واحدهای تولیدی، نحوه فعالیت آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و فعالیت صنوف مصوباتی داشتیم.

استاندار قم به چگونگی بازگشایی اماکن مذهبی، حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مساجد اشاره کرد و گفت: فعالیت این اماکن، همانند سابق که اجتماعات در آن‌ها تعطیل‌شده بود تا نیمه اردیبهشت ادامه می‌یابد و برای ادامه فعالیت در جلسات آتی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی پیرامون نحوه فعالیت دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش گفت: دوره دکتری از اول اردیبهشت می‌تواند فعالیت خود را به‌صورت حضوری آغاز کند اما سایر مقاطع بر اساس مصوبات قبلی همچنان تعطیل هستند، همچنین مدارس و آموزش‌وپرورش تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

سرمست در خصوص نحوه فعالیت پاساژها و مراکز تجاری نیز ابراز کرد: مشاغلی که پر ریسک نیستند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند تا ساعت 18 عصر فعالیت داشته باشند و همچنان مشاغل پر ریسک مثل رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها تعطیل خواهند بود.

استاندار قم با اشاره به نحوه پرداخت وام یک‌میلیونی که برای یارانه بگیران تصویب‌شده است، اظهار داشت: این وام بدون الزام به رعایت سایر شرایطی که در اعطای تسهیلات نیاز است، برای کسانی که یارانه می‌گیرند با شرایط مشخص‌شده داده می‌شود.

وی در مورد آزادی زندانیان نیز گفت: همانند مصوبه قبلی، آنانی که در مرخصی هستند مشروط بر اینکه پرخطر نباشند، با بخش‌نامه‌هایی که از سوی قوه قضاییه تصویب‌شده است مرخصی آن‌ها تا پایان اردیبهشت تمدید می‌شود.

سرمست در پایان در خصوص دانشجویان و اتباعی که به کشور برمی‌گردند، عنوان کرد: این افراد، باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با اعلام وزارت بهداشت و با همکاری وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی یا قرنطینه شوند و یا با انجام تست‌هایی به جمع خانواده‌های خود بازگردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند