کدخبر: ۳۳۴۰۸۴ لینک کوتاه

واکنش چین به شایعه وخامت حال رهبر کره‌شمالی

اقتصادنیوز؛ «گِنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به ادعاهای مطرح شده درباره وضعیت جسمانی وخیم رهبر کره‌شمالی پس از عمل جراحی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز ه نقل از فارس؛  «گِنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه‌شنبه) با حضور در نشست خبری به ایراد سخنانی درباره ادعاهای ویتنام درباره محدوده آب‌های سرزمینی و برخی گزارش‌ها درباره بیماری «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی پرداخت.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شوانگ درباره حال کیم توضیح داد که پکن از گزارش‌ها درباره وضعیت رهبر کره شمالی مطلع است اما منبع این گزارش‌ها را نمی‌داند.

وی اما از ارائه هرگونه جزئیات درباره بیماری کیم یا اینکه چین اطلاعاتی درباره آن دارد، خودداری کرد.

پیش از این دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی و  یکی از مقام‌های دپارتمان ارتباطات بین‌المللی حزب کمونیست چین با رد گزارش‌های مذکور تصریح کردند که زندگی رهبر کره شمالی در خطر نیست.

شبکه آمریکایی «سی ان ان» روز گذشته به نقل از یک منبع آگاه در دولت آمریکا مدعی شده بود که حال جسمانی رهبر کره شمالی بعد از عمل جراحی قلب بسیار نامساعد است. (جزئیات بیشتر)

سخنگوی وزارت خارجه پکن همچنین با غیرقانونی خواندن ادعاهای ویتنام درباره مناقشات در دریای جنوی چین، تهدید کرد هر اقدامی که حق حاکمیتی چین را نقض کند، محکوم به شکست است.

به نوشته رویترز، دولت ویتنام در روزهای اخیر با ادعای اینکه چین تلاش می‌کند محدوده آب‌های سرزمینی خود در دریای جنوبی را گسترش دهد، به سازمان ملل شکایت کرده بود.

سخنگوی ارتش چین نیز روز دوشنبه به آمریکا در زمینه هرگونه دخالت در امور کشورهای منطقه   واتهام‌زنی‌های بی‌اساس برای توجیه حضور نظامی در منطقه هشدار داده بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند