کدخبر: ۳۳۴۳۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر کار فرانسه:

نیمی از کارکنان بخش خصوصی به‌خاطر ویروس کرونا بیکار شدند

وزیر کار فرانسه از بیکاری بیش از ۱۰میلیون نفر از کارکنان بخش خصوصی این کشور به‌خاطر بحران شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، دولت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرده است که بیش از 10 میلیون نفر از کارکنان بخش خصوصی یعنی از هر دو نیروی کار یک نفر به‌خاطر قرنطینه سراسری مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند و فعلاً تحت پوشش برنامه‌های حمایتی دولت قرار دارند.

بر اساس این گزارش موریل پنیکود وزیر کار فرانسه در مصاحبه‌ای تأکید کرد: امروز در فرانسه بیش از 10.2 میلیون کارمند بخش خصوصی هستند که حقوق و دستمزدشان توسط دولت پرداخت می‌شود. این یک عدد بسیار قابل توجه است و ما هرگز در کشورمان اقدامی شبیه این انجام نداده‌ایم.

در حالی که قوانین قرنطینه و تعطیلی کسب‌وکارها و کارخانه‌ها از 17 مارس در فرانسه اجرا شده است ولی امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور وعده داده است که هیچ شرکتی با خطر ورشکستگی تنها گذاشته نخواهد شد و دولت کنار همه شرکتها خواهد بود.

دولت ماکرون هفته گذشته منابع مالی اختصاص‌یافته برای مقابله با بحران کرونا را به 110 میلیارد یورو افزایش داده است.

وزیر کار فرانسه اضافه کرد: کل بخش‌های اقتصادی فرانسه با تعطیلی و رکود روبه‌رو شده‌اند. اکنون 90 درصد کارکنان هتل‌ها و رستوران‌ها بیکار شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند