کدخبر: ۳۳۴۴۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش پزشکان به ایده «تزریق ضدعفونی‌کننده» از سوی ترامپ؛ از ترامپ مشاوره نگیرید!

واکنش پزشکان به ایده «تزریق ضدعفونی‌کننده» از سوی ترامپ؛ از ترامپ مشاوره نگیرید!

اقتصادنیوز: پزشکان و همه‌گیرشناسان (اپیدمیولوژیست‌ها) به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر اینکه تزریق مواد ضدعفونی کننده و اشعه فرابنفش می‌تواند در مقابله با کرونا به مردم کمک کند، واکنش نشان داده و در این باره هشدار داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در نشست خبری ستاد مقابله با کرونای آمریکا ایده "حرارت دادن به بدن با پرتوی فرابنفش یا نور بسیار شدید" را مطرح کرد و خطاب به هماهنگ‌کننده این ستاد گفت: فکر می‌کنم این مساله هنوز بررسی نشده اما قرار است آن را آزمایش کنید.

به گزارش بی بی سی، وی افزود: فرض کنیم که نور را داخل بدن ببرید که می‌تواند هم از طریق پوست و هم از راه‌های دیگر این کار را کرد. فکر می‌کنم گفتید که قرار است این را هم آزمایش کنید. خیلی جالب به نظر می‌رسد.

او همچنین با اشاره به "از بین رفتن سریع این ویروس با مواد ضدعفونی کننده" گفت: راهی وجود دارد که بتوانیم با تزریق، کاری شبیه به آن را انجام دهیم یا بدن را تمیز کنیم؟ جالب خواهد بود که این را هم بررسی کنید.

به گزارش پایگاه خبری الجزیره، دکتر "یوجین گو" که آزمایشگاهش در آزمایش‌های کروناویروس مشارکت دارد در توییتر نوشت: ترامپ کاملا اشتباه می‌کند و (حرف‌هایش) غیرمسئولانه است.

وی افزود: مواد ضدعفونی کننده کروناویروس را نابود می‌کنند و شکی در آن نیست اما اگر مبتلا باشید کرونا داخل سلول‌هایتان است. اگر از هریک از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید تا ویروس موجود در سلول‌هایتان را از بین ببرید، همراه با کروناویروس خواهید مرد.

دکتر وین گوپتا، پزشک ریه به شبکه "ان‌بی‌سی نیوز" گفت: ایده تزریق یا خوردن هرگونه محصول تمیزکننده و ورود آن به بدن غیرمسئولانه و خطرناک است. این روشی رایج برای خودکشی است.

"کاشف محمد" که پزشکی از ویرجینیا است نیز در توییتر نوشته است: به عنوان یک پزشک نمی‌توانم توصیه کنم که ضدعفونی کننده‌ها را وارد ریه‌هایتان کنید یا از پرتو "یو وی" در داخل بدنتان برای درمان کووید 19 استفاده کنید.  اما می توانم توصیه کنم از ترامپ مشاوره پزشکی نگیرید.

جان بالمز، پزشک ریه نیز هشدار داد، حتی تنفس بخار ناشی از سفیدکننده نیز می‌تواند مشکلاتی جدی برای سلامتی ایجاد کند.

او به پایگاه خبری بلومبرگ گفت: استنشاق سفیدکننده‌ها می‌تواند بدترین چیز برای ریه باشد. مجاری تنفسی و ریه‌ها حتی برای بودن در معرض بخارات ضدعفونی کننده‌ها ساخته نشده‌اند. این ایده کاملا احمقانه است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند