ادعای عجیب جو بایدن علیه ترامپ!

کدخبر: 334495
​اقتصادنیوز: جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور تلاش خواهد کرد تا رای گیری ماه نوامبر (آبان) را به تاخیر بیاندازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز د​معاون پیشین باراک اوباما که با کناره گیری برنی سندرز، رقیب چپگرای خود اکنون برای کارزار انتخاباتی پیش رو آماده می شود روز پنجشنبه گفت: «این حرف من را به یاد داشته باشید: او [ترامپ] تلاش خواهد کرد تا به یک شکلی انتخابات را به تاخیر بیاندازد. سعی خواهد کرد تا دلیلی منطقی پیدا کند که انتخابات را نمی توان برگزار کرد. این تنها راهی است که او فکر می کند می تواند در نهایت پیروز شود.»

جو بایدن پیش از این نیز از طرح احتمالی تعویق انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ایالات متحده انتقاد کرده بود. بسیاری از ایالت های آمریکا انتخابات مقدماتی برای تعیین نامزد حزب دموکرات را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا به تعویق انداخته اند. امری که در انصراف برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت از ادامه رقابت ها بی تاثیر نبود.

 

دموکرات ها در روزهای گذشته بر لزوم افزایش آمادگی برای رای گیری از راه دور تاکید کرده اند تا در صورت لزوم انتخابات ریاست جمهوری سال جاری با رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود. با این حال جمهوریخواهان تاکنون ضمن رد این پیشنهاد بر لزوم عدم دخالت دولت فدرال در تصمیم گیری ایالت ها تاکید کرده اند.

آیا کرونا می‌تواند مانع راهیابی مجدد ترامپ به کاخ سفید شود؟

نظرسنجی ها نشان می دهد که بحران شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و تبعات اقتصادی آن منجر به افزایش گسترده محبوبیت دونالد ترامپ نشده است. این در حالی است که تاکنون اغلب در زمان بحران های جدی محبوبیت روسای جمهوری آمریکا افزایش پیدا می کرد. بنا به نظرسنجی ها محبوبیت دونالد ترامپ همچنان بسیار به تعلق حزبی شهروندان بستگی دارد؛ کسانی که گرایش سیاسی آنها متمایل به حزب دموکرات است از عملکرد چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا ناراضی هستند و در مقابل آن دسته از شهروندان که متمایل به حزب جمهوریخواه هستند از عملکرد او ابراز رضایت می کنند.

جو بایدن پیش از این ضمن اشاره به عدم تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در زمان جنگ داخلی این کشور و جنگ جهانی دوم تاکید کرده بود که دونالد ترامپ اختیار قانونی برای تغییر زمان رای گیری را ندارد.

رقیب ۷۷ ساله دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همزمان با شیوع نوع جدید ویروس کرونا به برگزاری رویدادهای اینترنتی برای کارزار انتخاباتی خود روی آورده است.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما