کدخبر: ۳۳۴۶۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افزایش مسمومیت با مواد ضدعفونی در آمریکا پس از ادعای ترامپ

افزایش مسمومیت با مواد ضدعفونی در آمریکا پس از ادعای ترامپ

اقتصادنیوز : مسمومیت با مواد ضدعفونی‌کننده در ایالت نیویورک آمریکا پس از ادعای دونالد ترامپ مبنی بر احتمال درمان کرونا با استفاده از این مواد، افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،روزنامه «دیلی نیوز نیویورک» روز شنبه گزارش داد که ظرف ۱۸ ساعت پس از ادعای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر احتمال معالجه کرونا با تزریق مواد ضدعفونی‌کننده به بدن بیمار، شمار مسمومیت‌های ناشی از این مواد در شهر نیویورک افزایش چشم‌گیری داشته است.

مرکز کنترل مسمومیت نیویورک گفت که تا روز بعد از طرح این ادعا توسط ترامپ، این مرکز ۳۰ مورد از مسمومیت ناشی از نوشیدن سفیدکننده یا مواد مشابه به این مرکز گزارش شده اما هیچ یک از مصدومان جان خود را از دست نداده و نیازمند بستری نبوده‌اند.

این مرکز گفت که شمار این مسمومیت‌ها در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

ترامپ پنجشنبه گذشته اظهارات عجیبی درباره روش‌های احتمالی برای درمان کرونا داشت که با انتقادهای وسیعی روبه‌رو شد. او در کنفرانس خبری روزانه خود گفت که شاید بتوان با محلول‌های ضدعفونی‌کننده، داخل بدن را از عفونت پاک کرد.

ترامپ روز جمعه هم در پاسخ به سوالی در این زمینه، به ضدعفونی دست‌ها و سطوح سخت اشاره کرد و گفت: نور خورشید و رطوبت به سرعت این ویروس را از بین می برد. مدت‌ها است که آزمایشگاه‌ها روی این مساله کار می‌کنند. من این سوال را مطرح کردم که چگونه می‌توان درون بدن را همچون بیرون آن، ضدعفونی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: این کار را باید دکترها انجام دهند. شاید بتوان چیزی شبیه به نور در داخل بدن استفاده کرد و جان انسان‌ها را نجات داد.

«جو بایدن» نامزد نهایی حزب دوکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز در واکنش به این اظهارات ترامپ به مردم کشورش به صورت جدی توصیه کرد که موادضدعفونی‌کننده ننوشند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند