کدخبر: ۳۳۴۷۴۹ لینک کوتاه

وکلای آسانژ به دنبال تعویق دادگاه

اقتصادنیوز : وکلای موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس به دنبال به تعویق انداختن جلسه دادگاهی استرداد موکل خود به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، وکلای جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس می‌خواهند تا یکبار دیگر روز دوشنبه تعویق جلسه محاکمه را مطرح کنند.

ویکی لیکس روز جمعه اعلام کرد، وکلای موسس این وبسایت از دادگاهی در لندن خواسته‌اند تا روند محاکمه استرداد آسانژ را به دلیل محدودیت‌های اعمال شده ناشی از شیوع کرونا ویروس به تاخیر بیندازد.

ویکی لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد: وکلای آسانژ به دنبال بحث درباره این هستند که دسترسی کامل به موکل خود ندارند. شیوع ویروس کرونا دسترسی محدود آنها به موکلشان را از این هم محدودتر کرده است.

آسانژ برای یک سال است که در لندن در حبس به سر می‌برد.

وزارت دادگستری آمریکا وی را به نقض قانون جاسوسی و دریافت و انتشار اسناد محرمانه در ویکی لیکس متهم کرده و از دولت انگلیس خواسته تا وی را به ایالات متحده مسترد کند.

جلسات بدوی در دادگاه لندن فوریه سال جاری میلادی برگزار شد تا به درخواست آمریکا در استرداد آسانژ رسیدگی شود و قرار است در ۱۸ مه این روند بار دیگر به جریان بیفتد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند