کدخبر: ۳۳۴۹۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره مدرک تحصیلی منتخب حوزه تفرش

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره مدرک تحصیلی منتخب حوزه تفرش

اقتصادنیوز: سخنگوی شورای نگهبان درباره صحت مدرک تحصیلی منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم گفت: وزارت علوم مدرک تحصیلی «سینا کمالخانی» را تایید نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا«عباسعلی کدخدایی» روز دوشنبه در گفت و گویی درباره موضوعات مطرح شده در خصوص مدرک تحصیلی «سینا کمالخانی» منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم، گفت: آنچه که ما در پرونده از وی داشتیم و بررسی کردیم، گواهی تحصیلی بود که مشکلی در ابتدای امر نداشت و در بررسی صلاحیت هم، چون هیچ مساله‌ای در این زمینه نبود، موضوع مورد تایید واقع شد

وی افزود: اما اخیرا با توجه به موضوعات مطرح شده، مساله را جویا شده و یک نامه از یک موسسه در یکی از استان‌ها دریافت کردیم که طی این نامه، اعلام شده که از این فرد با چنین مشخصاتی که مدعی شده در مقطع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در این موسسه تحصیل کرده، سوابقی وجود ندارد و وی در این موسسه تحصیل نکرده است.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: ما موضوع را از وزارت علوم به عنوان مرجع اعلام نظر در این باره جویا شدیم که وزارت علوم امروز در نامه‌ای اعلام کرد که مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مقطع کارشناسی ارشد از آن موسسه، فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی است و مدرک وی را تایید نکرد.

کدخدایی ادامه داد: ما با خود فرد (سینا کمالخانی) تماس گرفتیم، او مدعی است که مدرک من معتبر است و ما درخواست کردیم که اگر اسناد دیگری دارند، ارائه دهد و موضوع را در جلسه چهارشنبه شورای نگهبان مطرح کرده و تصمیم خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر شبهات مطرح شده درباره مدرک تحصیلی منتخب تفرش تایید شود، تکلیف چیست؟ تاکید کرد: اگر مدرک تحصیلی وی مورد تایید قرار نگیرد، ما انتخابات را در حوزه انتخابیه تفرش ابطال کرده و انتخابات میان دوره‌ای برگزار خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند