کاهش انتقال پیام ها در واتس اپ

کدخبر: 335024
اقتصاد نیوز:واتس اپ اعلام کرده است که پس از اقدامات متعدد برای مبارزه با اطلاعات نادرست COVID-۱۹، انتقال پیام‌های محبوب و ویروسی تا ۷۰ ٪ کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، واتس اپ از سیستم رمزگذاری استفاده می‌کند. درواقع این شرکت نمی‌تواند بررسی کند پیام‌ها دقیقا در چه خصوصی هستند. اما تصور می‌شود که توانایی ارسال پیام‌های خصوصی به طور گسترده به عنوان یک عامل موثر در نشر اطلاعات نادرست محدود شده است.

واتس اپ اعلام کرده است که اکنون شاهد کاهش ۷۰ ٪ جهانی پیام‌های "اغلب ارسال شده" (یعنی پیام‌هایی هستیم که به پنج نفر یا بیشتر ارسال شده اند) هستیم. شبکه‌های اجتماعی برای مبارزه با اطلاعات غلط، فریب و نظریه‌های توطئه در مورد تکثیر ویروس کرونا روی سیستم عامل‌های خود فیلتر‌های متعددی را اجرا کرده اند.

اکنون یکی از سخنگویان واتس اپ اعلام کرده است که از زمان به کار انداختن این محدودیت‌های جدید، در سطح جهان ۷۰ ٪ کاهش پیام‌ها دیده شده است. این تغییر کمک کرده که واتس اپ تسلط بالاتری روی اطلاعات نادرست داشته باشد. سرویس پیام خصوصی واتس اپ در اوایل ماه آوریل اعلام کرد که در تلاش برای متوقف کردن اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا که در سراسر جهان منتشر شده است، محدودیت‌هایی را برای ارسال انبوه پیام‌ها ایجاد می‌کند.

به طور خاص، این محدودیت برای پیام‌های گروهی اعمال می‌شود یعنی یک فرد نمی‌تواند پیامی مشخص را به تعداد زیادی از افراد ارسال کند. شبکه‌های اجتماعی به کانون تئوری‌های توطئه کروناویروس تبدیل شده اند که برخی از آن‌ها به آسیب‌های واقعی منجر شده اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما