کدخبر: ۳۳۵۰۹۴ لینک کوتاه

سلامتی مردم مقدم بر برگزاری اجتماعات مذهبی است

اقتصاد نیوز:نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه تا رسیدن به وضعیت سفید از نظر شیوع ویروس کرونا باید اصول بهداشتی رعایت شود، گفت: هیچ اصراری به برگزاری مراسم مذهبی از جمله نمازهای جمعه و جماعت در این شرایط کرونایی نیست و سلامتی مردم مهم‌تر است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز عصر روز گذشته، هشتم اردیبهشت‌ماه در دیدار با مسئولان و تعدادی از پزشکان بیمارستان سینای تبریز با بیان اینکه تا رسیدن به وضعیت سفید از نظر شیوع ویروس کرونا باید اصول بهداشتی رعایت شود، گفت: هیچ اصراری به برگزاری مراسم و اجتماعات مذهبی از جمله نمازهای جمعه و جماعت در این شرایط کرونایی نیست و سلامتی مردم مهم‌تر است.

وی ادامه داد: تبریز جزء اولین شهرهایی است که برای حفظ سلامت مؤمنان نمازگزار در برابر شیوع ویروس کرونا درب‌های مصلای اعظم امام خمینی را بست و تا سفید شدن وضعیت همین منوال ادامه خواهد داشت.

امام جمعه تبریز بیان کرد: برای حفظ سلامتی مردم در هر شرایط بحرانی در حوزه بهداشت نسخه پزشکان و کادر درمانی برای عموم مردم حجت است و باید همه ما به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشیم.

وی با تقدیر از زحمات همه پاسداران بهداشت و مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس منحوس کرونا، گفت: هر چند این ویروس موجب ایجاد فاصله فیزیکی با دیگران شد اما روی دیگر آن افزایش وحدت و همدلی آحاد مردم و آشکار شدن ابعاد مختلف خدمات پزشکان مجرب و پرستاران کاربلد در درمان مردم است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب برای برگزاری رزمایش مواسات و کمک‌های مؤمنانه تصریح کرد: یکی از اتفاقات مبارک در این ایام شکوه همدلی‌ها با محوریت مساجد است که خیران، بسیج مردمی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با لیبک به فرمان رهبر معظم انقلاب برای دستگیری از نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا وارد میدان عمل شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: مردم نشان دادند که چطور می‌شود با توکل بر خداوند متعال و با همکاری و همیاری یکدیگر کرونا را شکست داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند