کدخبر: ۳۳۵۰۹۷ لینک کوتاه

مقام وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد؛

حمایت صریح آمریکا از طرح الحاق کرانه‌باختری به اسرائیل

اقتصادنیوز؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع آمریکا درباره ضمیمه کردن بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان به اسرائیل، گفت: «همانطور که تا الان به صراحت گفته‌ایم، آماده هستیم تا اقدامات اسرائیل برای اعمال حاکمیت بر مناطقی در کرانه باختری که قرار است بخشی از آن شوند، بپذیریم».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت امور خارجه آمریکا بامداد امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد آماده است تا حاکمیت رژیم اسرائیل بر شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری را به رسمیت بشناسد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن به کابینه جدید تل‌آویو اجازه ضمیمه کردن بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان را می‌دهد، گفت: «همانطور که تا الان به صراحت گفته‌ایم، آماده هستیم تا اقدامات اسرائیل برای اعمال حاکمیت بر مناطقی در کرانه باختری که قرار است بخشی از آن شوند، بپذیریم».

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشد، به این پایگاه خبری گفت: «این گام به عنوان بخشی از مفاد موافقت اسرائیل برای مذاکره با فلسطینی‌ها، هم‌راستا با چشم‌انداز رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ است».

در ادامه ایمیل این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آمده است: «الحاق [بخش‌های کرانه باختری] در چارچوب پیشنهادی به فلسطینی‌ها برای دست‌یافتن به یک دولت بر اساس مفاد، شرایط، ابعاد سرزمینی مشخص و حمایت اقتصادی سخاوتمندانه است. این یک فرصت بی‌سابقه و بسیار سودمند برای فلسطینی‌ها است».

این اظهارات در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل روز یک شنبه خبر داد که واشنگتن طی دو ماه آینده به تل آویو برای پیشبرد طرح الحاق بخشهایی از کرانه باختری اشغالی چراغ سبز خواهد داد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گذشته طی اظهاراتی گفته بود: تصمیم الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری در نهایت به اسرائیل برمی‌گردد و واشنگتن موضع خود در این خصوص را به صورت غیرعلنی به دولت اسرائیل اعلام خواهد کرد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس در واکنش به این اظهارات تصریح کرد: اصرار آمریکا بر مواضع حمایتی‌‎اش از سیاست استعماری اسرائیل، مشارکت عملی در تجاوز به حقوق ملت فلسطین است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند