اعلام شرط برگزاری المپیک توکیو

کدخبر: 335124
اقتصادنیوز: یوشیرو موری، رئیس کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک توکیو روز سه‌شنبه اعلام کرد که اگر بحران کرونا تا سال آینده مهار نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، المپیک توکیو ۲۰۲۰ که پیش از این یک بار زمان برگزاری آن به تعویق افتاده بود، لغو خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز در پی شیوع ویروس مرگبار کرونا و نگرانی از سلامت ورزشکاران و تمام شرکت کنندگان در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو، پیش از این در ۲۴ مارس ۲۰۲۰ میلادی مقامات عالی برگزار کننده آن از جمله توماس باخ، رئیس کنونی کمیته بین‌المللی المپیک و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن با برگزاری یک ویدئو کنفرانس به این نتیجه رسیدند که بهتر است برگزاری این بازی‌ها را که برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده بود، یکسال به تعویق بیندازند و به تاریخ ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۱ میلادی موکول کنند.

 

ما با وجود تصمیم به تاخیر یک ساله، همچنان این پرسش مطرح است که اگر تا تاریخ جدید نیز کرونا مهار نشد چه باید کرد؟ به‌ویژه آنکه روز سه‌شنبه رئیس انجمن پزشکی ژاپن نیز هشدار داد که اگر واکسن کرونا تهیه نشود، برگزاری این بازی‌ها حتی سال آینده بسیار سخت خواهد بود.

بر این اساس یوشیرو موری، رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جریان مصاحبه با یکی از رسانه‌های ورزشی داخلی ژاپن اعلام کرد که امکان تعویق دوبارۀ تاریخ برگزاری این المپیک وجود ندارد.

او در پاسخ به این پرسش که اگر تهدید کرونا تا سال آینده باقی بماند آیا می‌توان المپیک توکیو را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخت، گفت: «نه. در چنین حالتی این بازی‌ها لغو خواهد شد.»

او با تشبیه نبرد با ویروس کرونا به «جنگ با یک دشمن نامرئی» افزود که بازی‌های المپیک پیش از این نیز تنها در دوران جنگ لغو شده بود.با این وجود آقای موری ابراز امیدواری کرد که این ویروس با موفقیت مهار شود تا «المپیک را تابستان آینده در فضایی صلح‌آمیز برگزار کنیم».

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما