کدخبر: ۳۳۵۴۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​میوه هایی که به کاهش وزن کمک می کنند

اقتصاد نیوز:مطالعات انجام شده نشان می دهد، ماده ای به نام آنتوسیانین با خاصیت آنتی اکسیدانی، در برخی از میوه ها وجود دارد که می تواند به پیشگیری از اضافه وزن کمک کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، در ادامه تعدادی از میوه هایی که مصرف آن ها به طور روزانه، باعث پیشگیری از اضافه وزن می شود، معرفی شده اند:

 سیب| سیب سرشار از فلاونوئیدها و فیبر است. مصرف سیب به بهبود کنترل قند خون منجر می شود و در نتیجه شما کمتر هوس مصرف غذاهایی را می کنید که خاصیت چندانی ندارند.

 توت فرنگی|  توت فرنگی سرشار از آنتوسیانین است و مصرف یک فنجان آن در روز به همراه ماست کم چرب یا بلغور جو، پیشنهاد می شود.

وقتی صحبت از مصرف زیاد میوه می شود، نگرانی از اضافه وزن ناشی از فروکتوز موجود در آن ها وجود دارد اما میوه هایی مانند سیب سبز، گلابی، انواع توت مثل تمشک، توت فرنگی و بلوبری بهترین میوه ها برای کاهش وزن هستند ضمن این که قند کمتری نسبت به دیگر میوه ها دارند.

 زغال اخته|  یک چهارم فنجان از این میوه، ۱۰ میلی گرم آنتوسیانین به بدن می رساند. هنوز مشخص نیست چرا فلاونوئیدها باعث کاهش وزن می شود.

 گلابی| این میوه از پلیمرهای فلاونوئید و فیبر زیاد برخوردار است که  به احساس سیری طولانی مدت کمک می کند. سیب و گلابی را باید با پوست بخورید تا از بیشترین منافع سلامت آن بهره مند شوید.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند