نخست‌وزیر انگلیس:

پزشکان برای اعلام خبر مرگم آماده بودند

کدخبر: 335827
اقتصادنیوز؛ «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در توصیف زمان بستری شدنش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان به‌خاطر ابتلا به کرونا گفت، پزشکان برای اعلام مرگش آماده شده بودند.

وریس جانسون نخست وزیر انگلیس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس که به تازگی از دوره نقاهت ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» مرخص شده است، گفت هنگامی که در بیمارستان بستری بود، حالش رو به وخامت رفته بود و پزشکان آماده اعلام مرگش بودند.

جانسون در مصاحبه با روزنامه «سان» گفت، هنگامی که به‌خاطر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بود، به قدری حالش وخیم شده بود که «لیتر لیتر اکسیژن» به او وصل می‌کردند تا زنده بماند.

نخست وزیر انگلیس گفت: «انکار نمی‌کنم، لحظات سختی بود. آن‌ها آماده بودند سناریویی شبیه مرگ استالین را اجرا کنند. وضعیت خوبی نداشتم ولی متوجه بودم در حال برنامه‌ریزی برای این احتمال بودند».

وی افزود: «پزشکان برای خراب شدن اوضاع همه نوع تمهیداتی را در نظر گرفته بودند. آن‌ها به صورتم ماسک زدند و برای مدتی طولانی لیتر لیتر اکسیژن دریافت کردم».

جانسون گفت همچنان که در بیمارستان «سنت توماس» در جدال بین مرگ و زندگی بود به این فکر می‌کرد که «باورش سخت بود که سلامتم تنها ظرف چند روز به این وضع برسد».

او در ادامه گفت: «به خاطر دارم که درمانده شده بودم. نمی‌توانستم بفهمم چرا حالم بهتر نمی‌شود. بدترین لحظه زمانی بود که احتمال وارد کردن لوله [اکسیژن] به مجاری تنفسی‌ام ۵۰-۵۰ شده بود».

وی افزود: «به‌خاطر تلاش فوق‌العاده فوق‌العاده پرستاران توانستم از پس آن برآیم. آن‌ها واقعاً موفق شدند... واقعاً شگفت‌انگیز بود که می‌دیدم... وقتی درباره‌اش حرف می‌زنم احساساتی می‌شوم».

 دفتر نخست وزیر انگلیس ۱۸ فروردین اعلام کرد که بعد از گذشت ده روز از ابتلای بوریس جانسون به ویروس کرونا و به دلیل ادامه دار بودن علائم بیماری وی، او برای انجام آزمایشهای بیشتر در بیمارستان پذیرش شده است.

یک روز بعد از آن، با شدت یافتن بیماری جانسون، او را به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل کردند و به مدت ۴ روز در این بخش بستری بود. نخست‌وزیر انگلیس در نهایت، ۲۴ فروردین از بیمارستان مرخص شد و از هفته گذشته کار خود در دولت را از سر گرفت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما