کدخبر: ۳۳۵۸۴۸ لینک کوتاه

دانلود اپلیکیشن ردیابی کرونا در هند اجباری شد!

​اقتصاد نیوز:دولت هند دستور داده تمام کارمندان بخش دولتی و خصوصی اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونا در این کشور را دانلود کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، مقامات دولتی در هند دستور داده اند تمام کارمندان بخش خصوصی و دولتی در سراسر کشور از اپلیکیشن مخصوص ردیابی گسترش ویروس کرونا ردیابی کنند. این امر نگرانی هایی درباره سواستفاده از حریم شخصی افراد را به وجود آورده است.

اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونا که توسط مرکز ملی اینفورماتیکز هند توسعه یافته «پل سلامتی» نام دارد که با استفاده از بلوتوث و جی پی اس  به کاربران هشدار می دهد فاصله نزدیک با فردی داشته اند که به ویروس کرونا مبتلا بوده است.

وزیر کشور هند در این باره می گوید: استفاده از این اپلیکیشن برای تمام کارمندان بخش خصوصی و دولتی الزامی است. این وظیفه  مدیران شرکت ها و سازمان ها است تا تضمین کنند این اپلیکیشن توسط تمام کارمندان استفاده می شود.

کارشناسان معتقدند حداقل ۲۰۰ میلیون نفر میان جمعیت ۱.۳ میلیاردی هند اپلیکیشن را دانلود می کنند. این درحالی است که جمعیت کاربران موبایل های هوشمند این کشور ۵۰۰ میلیون نفر تخمین زده می شود. تاکنون این اپلیکیشن حدود ۵۰ میلیون بار از طریق گوگل پلی استور دانلود شده است. 

اپلیکیشن های ردیابی ویروس کرونا در کشورهایی مانند کره جنوبی مفید بوده است.

طبق آمار در هند ۳۷ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۱۲۱۸ فوت ناشی از آن ثبت شده است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند