ورود سامانه جدید بارشی به کشور

کدخبر: 336101
اقتصادنیوز : کارشناس هواشناسی گفت: روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی، بارش در مناطق شمال غرب و غرب کشور آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی و بخش‌هایی از شمال غرب بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی افزود: آسمان اکثر مناطق کشور صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما است.

رفیعی از ورود سامانه جدید بارشی خبر داد و گفت: روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور بتدریج بارش در این مناطق آغاز خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: روز چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی گستره فعالیت آن علاوه بر شمال غرب و غرب به کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و نیمه غربی سواحل دریای خزر کشیده خواهد شد که پیامد این سامانه بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش به صورت تگرگ خواهد بود.

به گفته وی، امروز برای بخش‌هایی از استان‌های البرز، قزوین، تهران، سمنان، قم، مرکزی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

رفیعی افزود: طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه برای غرب، جنوب غرب، مرکز، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران صاف تا کمی ابری است

وی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد همراه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان از افزایش دما در تهران خبر داد و گفت: امروز حداکثر دمای تهران ۲۵ درجه و فردا ۲۸ درجه بالای صفر است.

تیتر یک
  • معیار دلاری برای اجاره مغازه ها+جدول

    اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید