کدخبر: ۳۳۶۳۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیدا شدن خودروی «فراری F ۴۰» پسر صدام +عکس

اقتصاد نیوز:مدتی است که یک یوتیوبر آمریکایی به نام راتاروزا به دنبال خودرو فراری F ۴۰ پسر صدام حسین است که حدس زده می‌شد در عراق باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب،  بر اساس فراخوان این یوتیوبر، هزاران نفر در مدت زمانی کوتاه تصاویری از خودرو‌های مختلف ارسال کردند و در نهایت به لطف فضای مجازی این خودرو در اربیل عراق کشف شد.

حتی خود راتاروزا نیز تصور نمی‌کرد که بتواند به این سرعت در چالش خود موفق شود. مردم فقط با دیدن عکس‌ها توانستند مکان خودرو را در اربیل، پایتخت کردستان عراق ردیابی کنند. این خودرو در یک گاراژ دیده شد.

به نظر می‌رسید این خودرو از سال ۲۰۱۶ در این گاراژ متروک رها شده بود. از آن زمان، بسیاری از قسمت‌های خودرو تخریب و مفقود شده بود. برنامه اولیه راتاروزا این بود که پس از کشف خودرو، آن را به ایالات متحده منتقل کرده و در دید عموم بگذارد، اما به نظر می‌رسد هزینه‌های جا به جایی این خودرو از عراق به ایالات متحده بسیار سنگین خواهد بود. با توجه به این که خودرو مذکور به شدت آسیب دیده است جای سوال دارد که این جا به جایی توجیه اقتصادی دارد یا خیر.

افزون بر این‌ها اکنون دیگر پسر صدام حسین مالک این خودرو نیست و مالک فعلی نیز اعلام کرده که خودرو را با قیمت ۱۱۵۰، ۰۰۰ دلار آمریکا می‌فروشد. با در نظر گرفتن این که فراری F ۴۰ نیاز به بازسازی کامل دارد، این قیمت بسیار بالا است. باید دید نتیجه این چالش مهیج چه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند