کدخبر: ۳۳۶۳۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پاسخ مجدد چین به اتهام‌زنی‌های آمریکا

پاسخ مجدد چین به اتهام‌زنی‌های آمریکا

اقتصادنیوز : یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین غروب چهارشنبه به وقت تهران به سخنان مقامهای آمریکا در زمینه منشا ویروس کرونا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،«هوا چانینگ» از سخنگویان وزارت خارجه چین در توییتی وشت: «آمریکا کشورهای دیگر را برای [همراهی با] کارزار بدنام کردن چین تحت فشار قرار داده است. در اینجا بحث انتخاب بین آمریکا و چین مطرح نیست بلکه سخن از انتخاب بین دروغها و حقایق، زورگویی و همکاری و یکجانبه گرایی و چندجانبه گرایی است.»

این دیپلمات چینی همچنین به پیوستن کشورش به تلاشهای جهانی برای ساخت واکسن بیماری کرونا اشاره کرد.

این در حالی است که  «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر تلاش کرد از شیوع ویروس کرونا در جهان برای اتهام‌پراکنی علیه چین استفاده کند.  پامپئو در این نشست خبری در خصوص نقش ادعایی چین در انتشار ویروس کرونا گفت: «چین می‌توانست از مرگ صدها هزار نفر در دنیا جلوگیری کند.» 

 پمپئو روز یکشنبه نیز گفته بود شواهد فراوانی حکایت از آن دارند که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین آغاز شده است. ادعای او در حالی مطرح شد که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا گفته‌اند شواهدی در تأیید این مسئله وجود ندارد. 

تلویزیون دولتی چین نیز روز دوشنبه سخنان وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین بوده را «دیوانه‌وار و مسئولیت‌گریزانه» خواند و آن را محکوم کرد. 

تلویزیون دولتی چین با استناد به سخنان مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و متخصصان مسائل علمی که گفته‌اند کرونا منشأ طبیعی دارفد گفت: «پامپئو شرور در حال دروغ پراکنی است.»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند