کدخبر: ۳۳۶۵۳۳ لینک کوتاه

۳ اقدام احتیاطی که باید پیش از پوشیدن ماسک انجام دهید

اقتصاد نیوز:بسیاری از ما برای حفظ امنیت این روز‌ها از ماسک استفاده می‌کنیم، اما اگر در هنگام استفاده از ماسک خود اقدامات احتیاطی لازم را انجام نمی‌دهید نیز خود را در معرض خطر قرار می‌دهید. در حال حاضر، اکثر ما ماسک غیر جراحی مناسبی را تهیه کرده یا ساخته ایم و طی یک ماه گذشته یا بیشتر از آن مرتب استفاده کرده ایم. اما هنوز مراحل بسیار اساسی وجود دارد که ممکن است هنگام گذاشتن ماسک رعایت نشوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، شاید رعایت چند نکته ساده پیش از پوشیدن ماسک بتواند شما را ا. ابتلا به کرونا به شدت کمک کند.فقط کافیست این موارد را رعایت کنید تا احساس آرامش داشته باشید:

۳ اقدام احتیاطی که باید پیش از پوشیدن ماسک انجام دهید
دست هایتان را بشویید
این روز‌ها شستشوی دست‌ها بسیار متداول است و در طول همه گیری کرونا ویروس، شما باید به طور مکرر و مرتب دست‌های خود را بشویید. اما اگر قبل از قرار دادن ماسک خود دستتان را نشویید درواقع اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوید. ویل هامسون، کارشناس بهداشت و ایمنی در انگلستان می‌گوید: دست شما باید قبل از دست زدن به ماسک و بعد از استفاده از ماسک شستشو شود تا از انتشار میکروب به روی چشم، دهان و ماسک صورت جلوگیری شود.

۳ اقدام احتیاطی که باید پیش از پوشیدن ماسک انجام دهید

هر گونه حفره و سوراخ در ماسک خود را بررسی کنید
براساس اعلام مرکز بهداشت عمومی سانفرانسیسکو، افراد قبل از قرار دادن ماسک روی صورت خود، ابتدا باید سوراخ‌ها یا حفره‌های روی ماسک خود را چک کنند. اگر نسبت به مخدوش بودن ماسک خود بی توجه باشید، این موضوع می‌تواند درب را برای میکروب‌های ناخواسته باز کند و به عبارتی شما را مستعد ابتلا به COVID-۱۹ می‌کند.

۳ اقدام احتیاطی که باید پیش از پوشیدن ماسک انجام دهید

اندازه ماسک خود را امتحان کنید
افرادی که پیش از این عادت نداشته اند از ماسک استفاده کنند، بهتر است حتما اندازه و ابعاد ماسک خود را بررسی کنند تا در استفاده از ماسک به مشکل بر نخورند. درواقع بزرگی یا کوچکی ماسک نیز باعث می‌شود ماسک به خوبی روی صورت شما فیکس نشده و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری افزایش پیدا کند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند