کدخبر: ۳۳۶۵۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام جانور از باغ وحش تهران فرار کرده است؟

اقتصادنیوز: مدیر باغ وحش تهران ضمن اشاره به اینکه خبر گم شدن یک شامپانزه در این باغ وحش صحت ندارد، گفت: ممکن است هدف از انتشار این خبر، موضوع دیگری باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین امیر الهامی درباره اخباری که در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر گم شدن یکی از شامپانزه‌های باغ وحش ارم مطرح می‌شود، اظهار کرد: چنین موضوعی صحت ندارد و مگر ممکن است که شامپانزه در قفس باغ وحش گم شود؟

وی ادامه داد: ممکن است منظور افرادی که چنین موضوعی را مطرح می‌کنند، شامپانزه‌ای باشد که در اختیار دامپزشک قبلی باغ وحش ارم است، البته این موضوع نیز جدید نیست و حدود سه سال است که یکی از شامپانزه‌ها را دکتر معماریان - دامپزشک قبلی باغ وحش تهران - نگهداری می‌کند.

مدیر باغ وحش تهران در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر  شامپانزه‌های این باغ وحش چه تعداد هستند، گفت: ما نمی‌توانیم آمار داخل باغ وحش را به بیرون منتقل کنیم. این آمار و ارقام فقط در دست سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان دامپزشکی و سایر دستگاه‌های مرتبط است. سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی همچنین به صورت مرتب از باغ وحش ارم تهران بازدید و آمار خود از تعداد حیوانات را به روز می‌کنند.

الهامی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه با توجه به کاهش رفت و آمدها در باغ وحش تهران به دلیل شیوع بیماری، آمار زاد و ولد در این باغ وحش افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: گربه‌های جنگلی باغ وحش تهران پس از حدود شش سال، جفت‌گیری موفقیت‌آمیز داشتند و در نتیجه آن دو توله گربه جنگلی در باغ وحش به دنیا آمد که اکنون ۱۴ روز دارند.

وی با بیان اینکه علاوه بر گربه‌های جنگلی، لاماها و گوزن‌های زرد ایرانی نیز در باغ وحش تهران طی این مدت باردار شدند، گفت: از این رو یک فرد لاما و سه رأس گوزن زرد ایرانی به مجموعه باغ وحش تهران افروده شده است.

لامای متولد شده در باغ وحش تهران
سه رأس گوزن زرد ایرانی متولد شده در باغ وحش تهران

مدیر باغ وحش تهران در پایان ضمن اشاره به اینکه برخی از پرندگان این باغ وحش که مدت‌ها بود اقدام به زاد و ولد نمی‌کردند، اکنون تخم‌گذاری کرده‌اند، اظهار کرد: در این ایام قرنطینه و تعطیلی باغ وحش، تشی یا خارپشت‌های باغ وحش تهران نیز زاد و ولد کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که حیوانات در باغ وحش‌ها طی ایام قرنطینه به دور از استرس‌هایی که بازدیدهای عمومی می‌تواند برای آن‌ها به دنبال داشته باشد به زندگی طبیعی خود در اسارت بازگشته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
374 نفر این پست را پسندیده اند