ورود سامانه بارشی جدید به کشور

کدخبر: 336701
اقتصادنیوز : مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز (۲۰ اردیبهشت) گفت: این سامانه بارشی سبب رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت در برخی مناطق کشور می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،صادق ضیاییان اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش در شمال غرب و غرب آغاز می‌شود و به‌تدریج جنوب غرب را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) سامانه بارشی در شمال غرب تقویت می‌شود و گستره فعالیت آن به دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور می‌رسد. از این رو بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق و بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ماه) در شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد و روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) بارش باران بیشتر در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود، تصریح کرد: امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) برای نوار غربی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. این شرایط فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) علاوه بر غرب و جنوب غرب برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور و طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۲، ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت‌ماه) برای نیمه شرقی رخ می‌دهد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما