کدخبر: ۳۳۶۹۰۶ لینک کوتاه

مشکلات تولید و پخش آسفالت در شرایط همه‌گیری کووید ۱۹

اقتصادنیوز: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرد که عملیات تولید و اجرای آسفالت در شرایط همه گیری بیماری کووید ۱۹ دشوارتر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: برخلاف این تصور عمومی که ضوابط طرح فاصله گذاری اجتماعی، شرایط مناسبی برای بهسازی و مرمت معابر فراهم ساخته است، باید اذعان کرد که لزوم شیفت بندی کارخانجات تولید آسفالت ( در اسفند ماه سال گذشته ) به منظور رعایت دستور العمل های پیشگیری از شیوع کرونا و افزایش قابل توجه ترافیک در دو هفته اخیر ، عملیات تولید و اجرای آسفالت را عملا دشوارتر ساخته است.

وی در عین حال با تاکید براینکه میزان تولید و پخش آسفالت در سطح معابر شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، گفت: فعالیت کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از ابتدای سال ۱۳۹۹ و با توجه به ضوابط طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته شده و تولید و توزیع ماهانه یکصد هزار تن آسفالت در دستور کار قرار گرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه افزایش قابل ملاحظه ترافیک و عدم امکان انسداد معابر در طول روز، بخش عمده اقدامات مربوط به بهسازی معابر را به شیفت شب منتقل کرده است، یادآور شد: ظرفیت تولید کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران طی شیفت شب نهایتا ۴۵۰ تن در ساعت است. بنابراین بهره‌گیری از پتانسیل بخش خصوصی نیز مدنظر قرار گرفته و ظرفیت تولید این محصول در ساعات پیک تقاضا افزایش یافته است تا پیش از آغاز ترافیک صبحگاهی، عملیات مذکور به پایان رسیده و مانع از تردد راحت و روان شهروندان در معابر اصلی نشود.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صبوری با اشاره به اینکه اورهال و تعمیرات اساسی کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران ماهانه یک میلیارد تومان هزینه در پی دارد، تحریم های اقتصادی را مانع انتقال سریع تجهیزات مورد نیاز به کشور دانست و یادآور شد: اگرچه برخی از قطعات سخت افزاری این واحدهای تولیدی توسط تکنسین‌های فعال در کارخانجات از طریق مهندسی معکوس، تعمیر و به روز رسانی شده است اما بسیاری از قطعات الکترونیکی لازم باید از شرکتهای مادر تهیه شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند