نامه سرگشاده وزیر معزول صمت خطاب به رئیس‌جمهور؛ واعظی تهدید کرد از وزارت صنعت استعفا کنم/حجت شرعی برای استعفا نمی بینم+تصویر نامه

کدخبر: 337140
اقتصادنیوز: رضا رحمانی وزیر صنعت که عصر امروز توسط روحانی برکنار شده، در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور نوشت: واعظی از او خواسته استعفا کند اما او قبول نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز  رضا رحمانی وزیر صنعت و معدن و تجارت که با حکم حسن روحانی برکنار شد، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس جمهور از نقش واعظی نوشت و گفت که با انگیزه‌های سیاسی برکنار شده است.

گویا ماجرا از این قرار بوده محمود واعظی چند روز قبل به رحمانی اعلام کرده اگر تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت انجام نشود، او عزل خواهد شد.

شنیده‌های رویداد۲۴ نشان می‌دهد خبر عزل رضا رحمانی را محمود واعظی به او منتقل می‌کند و می‌گوید چون تفکیک رای نیاورده، حکم برکناری‌اش صادر شده است.

این روایت توسط امیر آبادی فراهانی نماینده قم نیز تایید شده است. او در یادداشتی خطاب به مردم نوشته «مردم عزیز بدانند آقای روحانی به خاطر مشکلات شما یا قیمت خودرو آقای رحمانی وزیر صنعت را برکنار نکرد. چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شداگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت‌خواری) رأی ندهد باید استعفا دهید، وزیر هم استعفا را نپذیرفته و برکنار شد. علی برکت‌الله.»

متن نامه رضا رحمانی خطاب به حسن روحانی رییس جمهور به این شرح است:

برکناری رضا رحمانی

از دست ندهید
بلیط هواپیما