کدخبر: ۳۳۷۱۹۲ لینک کوتاه

رونمایی ازسلاح جدید استراتژیک کیم جونگ اون به زودی

اقتصادنیوز : مقام‌های اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا اعلام کردند، سلاح جدید استراتژیک کره شمالی که رهبری این کشور اواخر سال گذشته میلادی به آن اشاره کرده بود، به زودی رونمایی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه The DONG-A ILBO، این سلاح جدید یک زیر دریایی ۳۰۰۰ تنی مجهز به موشک‌های بالستیک است.

چنین برآوردی بر مبنای چندین مورد نشانه از جمله آزمایش استقرار زیر آبی این موشک‌ها در نزدیکی استان هامگیونگ جنوبی در کره شمالی مطرح شده است.

یکی از منابع نظامی کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد:‌ سلاح جدید استراتژیک کیم جونگ اون به نظر اشاره به روش‌های جدید انفجار اتمی و ظرفیت‌هایی دارد که هنوز رونمایی نشده است. این یک زیردریایی جدید است که می‌تواند سه موشک بالستیک Pukguksong-۳ SLBM را حمل کند.

یک منبع دیگر نیز گفت:‌ کیم جونگ اون باید به این فکر کند که کره شمالی یک کشور اتمی است و نباید این را فراموش کند که آمریکا آن را یک کشور با موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای می‌داند و اینکه زیردریایی دارد که می‌تواند چندین موشک بالستیک را شلیک کند.

رهبری کره شمالی ممکن است از این قدرت اتمی برای حمله به واشنگتن و نیویورک و همچنین هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در کره جنوبی و ژاپن و پایگاه نظامی ایالات متحده در گوآم استفاده کند.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی روز چهارشنبه گذشته گزارش کرده بود که این تجهیزات شلیک زیر آب برای استقرار و شلیک موشک‌های بالستیک در نزدیکی استان هامگیونگ جنوبی، پایگاه ساخت زیردریایی کره شمالی هستند. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند