کدخبر: ۳۳۷۴۲۵ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

مذاکرات بغداد و واشنگتن باید به خروج آمریکایی‌ها منجر شود

اقتصادنیوز؛ «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق بر ضرورت خروج نظامیان آمریکایی از این کشور بر اساس مصوبه پارلمان تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تأکید کرد که مذاکرات بین بغداد و واشنگتن در ماه ژوئن آینده بایستی به پایان حضور نظامیان آمریکا در عراق منجر شود.

کریم علیوی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که تعهد مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در خصوص اجرای مصوبه پارلمان درباره اخراج همه نیروهای بیگانه از جمله نظامیان آمریکایی لازم‌ الاجراست و بایستی اساس مذاکرات عراق با طرف آمریکایی در ژوئن آینده باشد.

او افزود که روابط دولت با طرف آمریکایی می‌تواند از طریق تبادل اطلاعات و تجهیز ارتش به سلاح باشد به شرط آنکه تنها به تسلیحات آمریکا اکتفا نشود و منابع تسلیحات نیز متعدد و از کشورهای مختلف منطقه و جهان باشد.

پیشتر سرلشکر «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل سابق نیروهای مسلح گفته بود که دولت در اجرای مصوبات پارلمان مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از کشور جدی است و در ژوئن آینده در این باره با آمریکا گفت‌وگو خواهد کرد.

پارلمان عراق دی ماه گذشته در پی جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی در بغداد، طرح اخراج نیروهای بیگانه به خصوص نظامیان آمریکا از کشور را تصویب کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند