کدخبر: ۳۳۷۴۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری «رویترز» و شرکت «ایپسوس» نشان داد:

سقوط محبوبیت رئیس‌جمهور| افزایش فاصله جو بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها

اقتصادنیوز؛ در پی عملکرد ضعیف رئیس‌جمهور آمریکا در مقابله با شیوع ویروس کرونا میزان محبوبیت دونالد ترامپ در آمریکا در حال کاهش است و نتایج نظرسنجی جدید «رویترز» و «ایپسوس» حاکی از رشد محبوبیت جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ و افزایش فاصله دو رقیب به ۸ درصد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بر اساس نتایج یک نظرسنجی، افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا کاهش محبوبیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور را به‌دنبال داشته است.

طبق نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری «رویترز» و شرکت «ایپسوس»، انتقادات از عملکرد دولت ترامپ درقبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، موجب افزایش فاصله محبوبیت وی از «جو بایدن» رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور شده است.

بر اساس این نظرسنجی که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه انجام شده است، ۴۱ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد دولت ترامپ در کاخ سفید را قابل قبول می‌دانند که نسبت به نظرسنجی ماه گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر ۵۶ درصد از شرکت کنندگان عملکرد دولت ترامپ را ضعیف توصیف کرده‌اند که نسبت به نظرسنجی پیشین با افزایشی ۵ درصدی همراه است.

طبق نتایج این نظرسنجی، ۴۶ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی در انتخابات آبان امسال از بایدن حمایت خواهند کرد و تنها ۳۸ درصد به ترامپ رأی خواهند داد. این درحالی است که در نظرسنجی مشابه هفته گذشته رویترز/ایپسوس، محبوبیت بایدن ۲ درصد بیشتر از محبوبیت ترامپ بود.

همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد تنها ۱۳ درصد از مردم آمریکا عملکرد دولت ترامپ در مقابله با ویروس کرونا را قابل قبول می‌دانند و بخش عمده‌ای از رأی دهندگان این عملکرد را غیر قابل دفاع می‌دانند.

روز گذشته بایدن در حساب توئیتری خود ویدئویی را منتشر کرد که در آن با استفاده از صحبت‌های ترامپ طی ماه‌های گذشته، بی توجهی وی نسبت به موج گسترده شیوع ویروس کرونا در آمریکا را نشان می‌داد.

در حال حاضر آمریکا با بیش از ۸۰ هزار مورد فوت در اثر ابتلا به ویروس کرونا به بزرگ‌ترین مرکز شیوع این بیماری در جهان تبدیل شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند