کدخبر: ۳۳۷۸۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هکرها به جان ترامپ افتادند

اخاذی ۴۲میلیون‌دلاری از رئیس‌جمهور برای عدم انتشار اسناد بدست آمده

اقتصادنیوز؛ یک گروه هکری روز گذشته در پُستی که بر روی شبکه «دارک وب» (بخشی از وب که در دسترس عموم نیست)، مدعی شد که به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دست یافته‌ و تهدید کرده‌اند در صورتیکه مبلغ ۴۲ میلیون دلار دریافت نکنند، این اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک گروه هکری مدعی شده به اسنادی درباره «دونالد ترامپ» دست یافته‌ که در صورت انتشار دیگر کسی تمایل ندارد وی رئیس‌جمهور آمریکا باشد و خواستار مبلغ 42 میلیون دلار برای عدم انتشار این اطلاعات محرمانه شده است.

بنا به گزارش پایگاه «ورایتی» (Variety) که این پُست را در در وب تاریک مشاهده کرده، این گروه هکری شرکت حقوقی «گرابمن شایر مایزلاس&ساکس» را هک کرده و به اسنادی درباره ترامپ دست پیدا کرده است.

طبق این گزارش، این گروه هکری با قفل یک شبکه، خواستار دریافت مبلغی می‌شوند تا دسترسی صاحبان شبکه به سیستم‌ها و اسناد را مجدداً امکانپذیر کنند.

این گروه هکری که پیشتر به اطلاعات محرمانه افراد سرشناس از جمله‌ خواننده‌های آمریکایی دسترسی پیدا کرده بودند، در پُست اینترنتی خود نوشتند: «فرد بعدی که ما اطلاعات وی را منتشر خواهیم کرد، دونالد ترامپ است. رقابت‌های انتخاباتی همچنان در جریان است و ما هزاران اطلاعات محرمانه بسیار مهم داریم. و به اطلاع شما رأی‌دهندگان می‌رسانیم که بعد از انتشار چنین اطلاعاتی، قطعاً دیگر نمی‌خواهید که او  رئیس‌جمهور آمریکا باشد».

ترامپ و آمریکا

هنوز مشخص نیست که این گروه از مجرمان سایبری چه نوع اطلاعاتی را درباره رئیس‌جمهور آمریکا دارند و هیچ گونه سندی در خصوص در دست داشتن اسنادی مربوط به ترامپ ارائه نکردند اما هفته گذشته، همین گروه هکری، اسنادی را مربوط به یک خواننده معروف آمریکایی منتشر کردند.

کاخ سفید به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است و دفتر تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) نیز حاضر به اظهارنظر درباره این خبر نشده است.

شرکت حقوقی مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با اف.بی.آی وارد مذاکره شده و هنوز هیچ مبلغی را به این مجرمان سایبری پرداخت نکرده است با اینحال این گروه مدعی است که مبلغ ۳۶۵ هزار دلار از شرکت حقوقی نامبرده در ارتباط با حمله سایبری خود دریافت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند