کدخبر: ۳۳۸۱۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رایزنی‌های کویت برای اتحاد دوباره در شورای همکاری خلیج فارس

رایزنی‌های کویت برای اتحاد دوباره در شورای همکاری خلیج فارس

اقتصادنیوز:برخی منابع هدف رایزنی‌های کویت باکشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای پاک‌سازی فضای منطقه را رفع اختلاف‌نظرها و چالش‌های موجود و اتحاد دوباره کشورهای منطقه دانستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، برخی منابع آگاه تاکید کردند، رایزنی‌های کویت با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ادامه دارند و این رایزنی‌ها به دور از هرگونه اختلاف‌نظر و مشاجره‌ای، برای پاک کردن فضای سیاسی این منطقه، حمایت از وحدت شورای همکاری خلیج فارس، حفاظت از ساختار آن و نیز اتحاد دوباره آن متوقف نشده و هرگز متوقف نخواهند شد.

این منابع اظهار کردند: هدف از رایزنی‌ها، سفرهای متقابل و بحث و گفتگوهای اخیر مسؤولان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که کویت نقش مهم و سرنوشت‌سازی در آنها ایفا می‌کند، رفع اختلاف‌نظرها، مقابله با چالش‌های موجود و کنار زدن هرگونه شایعه‌ای است با هدف ایجاد تفرقه در میان کشورهای منطقه است.

روزنامه القبس چاپ کویت امروز (دوشنبه) به نقل از این منابع نوشت، تا زمانی که این تلاش‌ها و گفتگوها ادامه دارند، امید به حل اختلافات میان کشورهای منطقه خلیج فارس وجود دارد.

همچنین منابع یاد شده افزودند: عملیات انتقال نزدیکان درجه یک کویتی‌ها شامل بسیاری از کشورهای جهان از جمله مصر، کشورهای منطقه خلیج فارس، کشورهای اروپایی و آمریکا خواهد شد، هنوز برخی نزدیکان درجه یک شهروندان کویتی هستند که به کشور منتقل نشده‌اند و این کار بنا به درخواست آنها انجام خواهد شد.

آنها با تاکید بر اینکه این عملیات به دور از هرگونه دخالتی انجام شده و غیر از بستگان درجه یک هیچ مورد دیگری منتقل نخواهد شد، گفتند: جدول برنامه این انتقال پس از تعیین دقیق تعداد شهروندان کویتی از طریق سفارت‌خانه‌ها اجرا خواهد شد و اولویت با سالمندان، بیماران و معلولان و دیگر موارد خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند