کدخبر: ۳۳۸۱۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سخنگوی وزارت امور خارجه:آمریکا به نفتکش‌های ایرانی تعرض کند، اقدام متقابل می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه:آمریکا به نفتکش‌های ایرانی تعرض کند، اقدام متقابل می‌کنیم

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تهدید آمریکا علیه نفتکش‌های ایرانی اقدامی غیرقانونی و بی‌شرمانه است و اگر بخواهند کاری کنند، ما دست به اقدام متقابل خواهیم زد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد 24، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک می‌گویم و همچنین روز روابط عمومی و ارتباطات را باید به شما خبرنگاران که بخش بزرگ این ارتباط را پوشش داده و باعث ارتباط بین بخش‌های مختلف و مردم می‌شوید، تبریک بگویم.

موسوی با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، ادامه داد: تا زمانی که تجاوز، قصاوت، اشغالگری وجود دارد، روز قدس خواهد بود و ملت ایران نیز سرمدار آن هستند. سال جاری به دلیل اتفاقات اخیر، روز قدس متفاوتی خواهیم داشت و رهبر انقلاب در اقدامی کم‌نظیر برای امت اسلامی سخن خواهند گفت.

وی عنوان کرد: از اتفاقاتی که در عراق و افغانستان رخ داد و این دو کشور به ثبات سیاسی رسیدند، بسیار خوشحالیم. عراق و افغانستان به عنوان دو کشور همسایه برای ایران جایگاه ویژه‌ای دارند. در عراق به دلیل دسیسه آمریکا برای باز قدرت‌گیری تروریسم نیاز به تشکیل دولت قوی بود که به حمدالله این مهم رخ داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در افغانستان بعد چند ماه کشمکش سیاسی بالاخره تفاهم سیاسی برقرار شد و جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که از آن استقبال کرد. امیدواریم این موضوع مقدمه گفتگوی بین الافغانی و آغاز ثبات باشد.

موسوی  در پاسخ به سوالی در زمینه آمار ایرانیان زندانی در خارج از کشور افزود: چیزی حدود کمتر از سه هزار نفر از ایرانیان در خارج از کشور به دلیل جرائم مختلف زندانی هستند. عمده جرائم این افراد وارد کردن اقلام غیرمجاز مانند مواد مخدر و یا عبور غیر مجاز بوده که سفارت‌های ما پیگیر آزادی آنان هستند. بنا به رویدادهای خاصی نیز برخی از این افراد آزاد و یا برای ادامه محکومیت به کشور بازگشته اند. امیدواریم زودتر همه ایرانیان آزاد شوند.

وی در مورد پناهندگان در جزیره لزبوس یونان تصریح کرد: متاسفانه افرادی به خاطر توهم زندگی بهتر یا ایده آل های ذهن خود، کشور را ترک می‌کنند تا به مدینه فاضله مورد نظر خود برسند که در نهایت آن گونه نمی‌شود. کمپ های پذیرش مهاجران غیرقانونی شرایط بسیار بدی دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: به طور مثال در کمپی که باید پانصد نفر در آن زندگی کنند، بعضا چهار تا پنج هزار نفر هستند. برخی این موضوعات را می‌دانند و با علم به این موضوع ترک وطن می‌کنند. ما از طریق سفارت ایران در یونان پیگیر موضوع کمپ لزبوس بودیم و آنها موضوع خشونت علیه ایرانیان را تکذیب کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند