هشدار یک کارشناس به گروهی که با فروش خودرو و ملک وارد بازار سرمایه شدند

کدخبر: 338230
اقتصادنیوز:یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: در حال حاضر مردمی وارد بازار سرمایه شده‌اند که به سود هر روزه عادت کرده‌اند؛ در حالی که مکانیزم بورس این نیست، این افراد با کمترین تغییر در صف فروش قرار می‌گیرند و منافع خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،میثم رادپور درباره این‌که گفته می‌شود برخی افراد با فروش دارایی‌های چون خودرو و زمین وارد بازار سرمایه شدند، اظهار داشت: این خبر خوبی نیست؛ چراکه اغلب این افراد در بورس بی‌تجربه هستند و اغلب هم از دهک‌های کم‌درآمدی کشور هستند.

وی افزود: این اقشار در بازار کالا و خدمات به دلیل تورم شدیدا متضرر شدند و به همین دلیل اگر ریزشی رخ دهد، احتمالا بازنده اصلی بازار را همین افراد تشکیل می‌دهند.

این کارشناس بازار سرمایه درباره عملکرد دولت عنوان کرد: ما در شرایط فعلی که دولت با انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، نمی‌توانیم انتظار زیادی داشته باشیم، اما حداقل تصور می‌کنم نباید دولت به عنوان مبلغ بازار سرمایه وارد عمل می‌شد.

رادپور تصریح کرد: جدا از اینکه در شان مدیران نیست که مشوق مردم کم تجربه  برای حضور در بازار باشند، باید توجه داشت که هشدارهای لازم برای کسب آگاهی و سپس ورود به بورس ضروری است.

او خاطرنشان کرد کرد: ورود به بورس با اطلاعات دقیق و اگاهی کافی مانع از بروز زیان‌های هنگفت می‌شود. در حال حاضر مردمی وارد بازار سرمایه شده‌اند که به سود هر روزه عادت کرده‌اند؛ در حالی که مکانیزم بورس این نیست، این افراد با کمترین تغییر در صف فروش قرار می‌گیرند و منافع خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما