کدخبر: ۳۳۸۴۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک مقام آمریکایی دیگر هم قربانی ایران شد!

اقتصادنیوز: «الیوت انگل»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته دلیل برکناری بازرس کل وزیر خارجه آمریکا ممکن است مربوط به تحقیقات وی درباره بهره‌گیری دونالد ترامپ از اعلام وضع اضطراری در قبال ایران با نیت تسریع فروش سلاح به عربستان سعودی بوده باشد.

به گزارش اقتصادنیوز یک نماینده کنگره آمریکا گفته ممکن است برکناری بازرس کل وزارت خارجه آمریکا با تحقیقات او درباره نحوه تصمیم‌گیری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای فروش سلاح به عربستان سعودی مرتبط باشد.

«الیوت انگل»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته «استیو لینیک»، بازرس کل وزارت خارجه آمریکا در حال تحقیق درباره اعلام وضعیت اضطراری در قبال ایران برای تسریع فروش سلاح به عربستان سعودی بوده است. «دونالد ترامپ»، جمعه‌شب در نامه‌ای به «نانسی پلوسی»،‌ رئیس مجلس نمایندگان اعلام کرد «استیو لینیک»، بازرس کل وزارت امور خارجه را از سمتش برکنار کرده است. او در این نامه نوشته بود به دلیل آنکه به لینیک اعتماد ندارد خواهان برکناری او است.

دونالد ترامپ حدود یک سال پیش در نامه‌ای به کمیته‌های کنگره ضمن اعلام وضعیت اضطراری به دلیل تشدید تنش‌ها با ایران از اختیارات ویژه خود برای تسریع فروش بیش از ۸ میلیارد دلار تسلیحات نظامی به عربستان سعودی استفاده کرد. این مساله با مخالفت‌های عمده‌ای روبه‌رو شد و هر دو مجلس آمریکا قطعنامه‌هایی را برای لغو این تصمیم به تصویب رساندند. ترامپ مردادماه سال گذشته مصوبه کنگره را وتو کرد.

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند