کدخبر: ۳۳۸۵۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نماینده ائتلاف سائرون خبر داد؛

رئیس پارلمان عراق در آستانه برکناری/ زدوبندهای الحلبوسی علیه گزینه پیشین نخست‌وزیری

اقتصادنیوز؛ «جواد الموسوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف سائرون از جمع‌آوری ۱۳۰ امضا برای برکناری محمد الحلبوسی از ریاست پارلمان پس از پایان تعطیلات عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ جواد الموسوی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که ائتلاف سائرون بشدت به عملکرد الحلبوسی به خصوص در رابطه با بحران شیوع ویروس کرونا معترض است.

وی افزود که حد نصاب رأی نمایندگان برای برکناری الحلبوسی ۱۶۵ رأی موافق است و تا کنون امضای بیش از ۱۳۰ نماینده برای درخواست برکناری الحلبوسی، جمع‌آوری شده است.

الموسوی همچنین تصریح کرد که درخواست‌هایی برای برکناری الحلبوسی از سمت خود پس از پایان تعطیلات عید فطر وجود دارد.

او اظهار داشت که الحلبوسی از انجام وظایف خود در زمینه‌های بهداشتی و اقتصادی طی چند ماه گذشته شانه خالی کرده است.

با این حال برخی اعضای پارلمان عراق دلیل شکست «محمد توفیق علاوی» نامزد پیشین نخست وزیری عراق را تبانی رئیس پارلمان عراق با گروه‌های سیاسی می‌دانستند؛ ارتباط‌های مخفیانه گهگاه الحلبوسی با آمریکایی‌ها و حتی در زمانی که وی استاندار الانبار بوده نیز از چشم سیاستمداران عراقی پنهان نبوده است.

این نماینده پارلمان عراق همچنین گفت که شماری از اعضای پارلمان نیز تمایل دارند طومار درخواست برکناری الحلبوسی را امضا کنند.

محمد الحلبوسی سیاستمدار سنی و  رئیس کنونی پارلمان عراق است که با ۳۸ سال سن جوانترین رئیس پارلمان عراق در تاریخ این کشور است(از سپتامبر ۲۰۱۸ تاکنون).

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند