آسیا تایمز: داعش شانس پیروزی در افغانستان ندارد

کدخبر: 338907
اقتصادنیوز: رسانه هنگ کنگی نوشت که گروه ترویستی داعش به دلیل حضور طالبان شانس پیروزی در افغانستان ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، در حالی که سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا نیز به موثر بودن حملات طالبان علیه گروه تروریستی داعش اعتراف کرده است یک رسانه هنگ کنگی نیز نوشت که داعش در حضور طالبان شانسی برای پیروزی در افغانستان ندارد.

«آسیا تایمز» در مطلبی نوشت: تا زمانی که طالبان تحت رهبری «ملا هبت‌الله آخوندزاده» متحد باشد داعش هیچ شانسی برای پیروزی در افغانستان ندارد.

با این حال، این رسانه افزود که اگر در رابطه با مذاکرات بین‌الافغانی و صلح در افغانستان بین طالبان اختلافاتی بوجود آید داعش ممکن است شماری از اعضای ناراضی طالبان را جذب کرده و سبب اختلافات داخلی درون این گروه شود.

گفتنی است که چندی پیش نیز سربازرس ویژه وزارت دفاع آمریکا در گزارشی با اشاره به تسلیم شدن گروهی داعش به نیروهای امنیتی افغان در ولایت «ننگرهار» گفته بود که این موضوع در پی فشارهای مداوم آمریکا و حملات زمینی طالبان رخ داد .

از سوی دیگر، طالبان مدعی است که دولت افغانستان اعضای داعش را دستگیر نمی‌کند بلکه آن‌ها را از محاصره و حملات این گروه نجات می‌دهد تا داعش را به عنوان یک تهدید حفظ کند و نیروهای خارجی نیز بتوانند از موجودیت این گروه تروریستی استفاده ابزاری کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما