کدخبر: ۳۳۹۳۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ از چین رنجیده است

یک مقام کاخ سفید:

ترامپ از چین رنجیده است

یک مقام کاخ سفید گفته رئیس‌جمهور آمریکا از چین رنجیده و توافق تجاری میان دو کشور اکنون از اهمیت کم‌تری نسبت به گذشته برخوردار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «لری کادلو»، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز سه‌شنبه گفت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به قدری از چین به دلیل شیوع کرونا «رنجیده» که توافق تجاری چین-آمریکا اکنون برای او به اندازه قبل اهمیت ندارد.

کادلو در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز مدعی شد اقدامات چین در هنگ‌کنگ بسیار نگران‌کننده هستند. 

او گفت مرحله اول توافق تجاری میان آمریکا و چین که در ماه ژانویه میان دو طرف حاصل شد به قوت خود باقی است اما دولت ترامپ منتظر است ببیند آیا چین به تعهداتش پایبند خواهد بود یا خیر.

وی گفت: «فکر می‌کنم چین اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود.»

مشاور ترامپ خاطرنشان کرد کاخ سفید از هر شرکت آمریکایی در هنگ‌کنگ یا در اراضی اصلی چین که خواهان بازگشت به ایالات متحده هستند استقبال می‌کند. او گفت: «ما هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم و اگر آنها زنجیره‌های تأمین و تولیداتشان را به داخل آمریکا بیاورند ما هزینه انتقال آنها را متقبل می‌شویم.»

آمریکا در بحبوحه تشدید تنش‌ها با چین در صدد یافتن راه‌هایی برای اعمال فشار بر چین از زوایای گوناگون است.

قانونگذاران آمریکایی در هفته گذشته چین را بابت آنچه به ادعای آنها رفتار با اقلیت‌های قومی-مذهبی یا سانسور اطلاعات در ماجرای شیوع کرونا خوانده شده به باد انتقاد گرفته‌اند. پکن این اتهامات را رد کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا هم به تازگی بامداد در بیانیه‌ای اعلام کرده این کشور چندین نهاد چینی را به دلیل آنچه «نقض حقوق بشر» خوانده شده در فهرست سیاه قرار داده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند