کدخبر: ۳۳۹۵۲۱ لینک کوتاه

معترضان به قتل یک سیاهپوست توسط پلیس در مینیاپولیس تظاهرات کردند؛

برخورد خشن پلیس آمریکا با تجمع اعتراضی +عکس

اقتصادنیوز؛ برخی رسانه‌های آمریکایی از رفتار خشونت آمیز پلیس «مینیا پولیس» با معترضان به قتل یک فرد سیاه پوست در این شهر و شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک‌آور به سوی معترضان خبر دادند.

رسانه های آمریکایی چهارشنبه غروب به وقت تهران از اوضاع ناآرام شهر «مینیا پولیس» در آمریکا و استفاده پلیس این شهر از اسپرهای حاوی مواد شیمیایی علیه مردم معترض به قتل یک سیاه پوست در این شهر خبر دادند.

به گزارش «ای بی سی نیوز» پلیس شهر مینیا پولیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان معترض به قتل یک مرد سیاه پوست در این شهر به دست یک افسر سفید پوست، بر روی آنها اسپری مواد شیمیایی ریخت.

در فیلم های منتشر شده از این حادثه برخی معترضان با پارچهای آب به یاری افراد آسیب دیده از برخورد مواد شیمیامی با صورت و دستانشان شتافتند. همچنین دود غلیظی از صحنه تظاهرات به هوا برخاسته است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه یک فرد سیاه‌پوست را در شهر میناپولیس به قتل رساند و  پلیس فدرال این کشور و پلیس این شهر مدعی انجام تحقیقات لازم درباره یافتن علت دقیق مرگ این مرد رنگین پوست شدند. این مرد سیاه پوست 40 ساله غروب دوشنبه به وقت آمریکا با رفتار خشن پلیس رو‌به‌رو شد که به دستان او دستبد زده و او را با صورت روی زمین خواباندند. پلیس مدعی شده که این مرد مظنون به جعل اسناد بوده است.

بنابر ادعای پلیس، این مرد که مشکلات پزشکی داشت بعد از انتقال به بیمارستان «هنپین کانتی» با خودروی امدادی جان خود را از دست داد. این در حالی است که در فیلمهای منتشر شده از سوی عابران در این صحنه که در شبکه های اجتماعی نیز انعکاس گسترده داشت این مرد سیاه پوست با فشار زانوی یک افسر پلیس مینیا پلیس مواجه شده و مرتب فریاد میزند، «نمیتوانم نفس بکشم.»

vZgcB79eg92D

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند